1798 lira

Son dakika Bayram müjdesi geldi! 1798 TL ödeme için e- Devlet müracaatları açıldı bayramdan önce hesaba geçecek! Kurban Bayramı yavaş yavaş yaklaşırken parasal gereksinimlerini karşılamak isteyen vatandaşlar devlet yönünden yapılacak ödemeleri araştırıyor. Kurban Bayramı öncesi parasal destek bekleyen vatandaşlara güzel ve müjdeli bir haber daha geldi. Bayram öncesi anında müracaat yapanlara 15 Temmuz tarihinden itibaren ödeme yapılacak. Peki 1798 TL Ödemeyi ne zaman nasıl yatırılacak?

Son dakika! Bayram müjdesi geldi! 1798 TL ödeme için e-Devlet müracaatları açıldı bayramdan önce hesaba geçecek! Genellikle k*oronavirüs sa-lgını esnasında vatandaşlar parasal anlamda zor günler geçirmeye başlamıştı. Fakat devletten gelen sosyal destek ödemeleri yardımıyla biraz da olsa rahat soluk alabilen vatandaşlar Kurban Bayramı önce yapılacak ödemeleri merak ediyor ve araştırıyor.

Kurban Bayramından önce bir güzel haber daha geldi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yönünden Bayram önce hak sahiplerine 1798 TL ödeme yapılacak. E-devlet üzerinden Bayram önce müracaat yapan vatandaşlar bu imkandan faydalanacak. İşte detaylar…

Evde bakım maaşı ya da evde bakım aylığı olarak tanınan ödemeler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yönünden ihtiyar hasta ve engelli şahıslara Bakanlara ödeniyor. Evde bakıma muhtaç olan bireylerin ailelerine oluşturulan ödemeler bakanlık yönünden tespit edilen kriterlere uygun şahıslara veriliyor. Bu amaçla Öncelik ile yurttaşların bakıma muhtaç olduğunu gerekli belgelerle kanıtlamış olmaları gerekiyor. Alacağınız belgelerle il ve ilçelerde tespit edilen Sosyal Hizmetler müdürlüğüne başvuru yapabilirsiniz

2021 evde bakım maaşı ne kadar oldu, kaç TL?

Evde bakım maaşı enflasyon seviyesi tarafında her sene 2 defa zamlanıyor. Ocak ayında gelen zamla beraber 1657 TL olarak ödenen Evde bakım maaşları Temmuz ayında TÜİK yönünden belirtiler enflasyon rakamları tarafında tekrar zamlandı. Evde bakım maaşı ödemeleri Temmuz ayından itibaren 1798 TL olarak yurttaşların hesaplarına yatırılıyor.

E-devlet ve SMS ile evde bakım maaşı sorgulama ekranı

E-devlet evde bakım maaşı sorgulama ekranı için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesine gidebilir buradan sosyal destek ödemeleri bölümünden evde bakım ödeme verileri sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Ziraat Bankası aracılığı ile evde bakım ücreti alan vatandaşlar SMS yöntemi ile evde bakım maaşı sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir