20 bin tl toki

Alt Gelir Grubu’nda yer alan projelerden ev almak bazı koşullar tabidir. TOKİ Başkanlığı duyurusunda aşağıda yer alan başvuru şartlarının sağlanması durumunda vatandaşların Manyas’ta ki 2+1 dairelerden alabilecekler. İlan edilen ve aşağıda yer alan ödeme planıyla Balıkesir TOKİ’den ev almak isteyenlerin sağlamaları gereken koşullar şu maddeler ile duyuruldu.

Konut alacak kişinin Türk vatandaşı olması. Konut satışı yapılacak olan projenin bulunduğu şehirde yaşıyor olmak yada il nüfusuna kayıtlı olması. İlgili konut satışları için Balıkesir’de 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediliyor olması ve Balıkesir il nüfuna kaıtlı olunması.

Bu şartların dışında vatandaşlardan 25 yaşını tamamlamış olmaları ve aylık hane gelirinin en fazla 6.500 TL olması sağlamaları isteniyor.BAŞVURU KOŞULLARINI SAĞLAYANLAR TOKİ Başkanlığı’nın ilan ettiği başvuru şartlarını sağlayan vatandaşlar aşağıda yer alan ödeme planıyla TOKİ’den konut alabilecekler. Uzun vade, düşük taksit ve düşük peşinat seçenekleri vatandaşlar için cazip ödeme seçenekleri sunuyor.

Satışa çıkarılan 2+1 daireler ortalama net 58 metrekare ile 60 metrekare arasında değişiyor. Bunun dışında konut fiyatları 136 bin TL’den başlayıp yaklaşık 200 bin TL’ye kadar çıkıyor. Konut fiyatında en önemli fark konum kaynaklı oluyor. Konut alımlarında yüzde 12 peşinat ödemesi, 180 ay vade ve 667 TL taksit seçenekleri yer alıyor.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN YAPMANIZ GEREKEN Müşteriler ilan edilen asgari sınırların üzerinde kendi istedikleri ödeme planlarını da belirleyebilirler. 20.000 TL peşinat aylık 700 TL taksit seçenekleri gibi. Tüm koşulların uygun olması durumunda vatandaşlar konut satışları için başvurularını yapacaklar.

Konut satışları için başvuru işlemleri Balıkesir Gönen’de yer alan Halk Bankası şubesine yapılacak. Başvuruların ardından kalan konutlar arasından konut seçimi yapılacak. Daha sonra alınan konutun fiyatı üzerinden müşterilerin talep ettiği şekilde ödeme planı oluşturulacak. Son olarak teslim işlemleri ile süreç tamamlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir