3 kuyuda bulduk

Son 1 aylık süreçte petrol kuyuları bulundu. Bu müjdeli haber Başkan Erdoğan tarafından verildi. 3 kuyuda petrol bulunmasını bizzat açıklayan Erdoğan Karadeniz’de bulunan 405 milyar metreküplük doğal gazın ardından kara alanlarında sürdürülen çalışmaların da sonuçlarını almaya başladıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan,

“Sadece son bir ayda 3 yeni kuyuda petrol keşfettik. Diyarbakır’da bulunan Akoba-1 ve Yenişehir-1 kuyularıyla Kırklareli’ndeki Misinli-2 kuyularımızda günlük üretimimize 6 bin 800 varil ilave sağladık” müjdesini verdi.

Türkiye’nin petrol ve doğal gaz üretimi artıyor

Türkiye Petrollerinin 2021 yılı yurt içi günlük üretim ortalamasının son 3 keşifle birlikte 61 bin varilin üzerine çıktığını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

“Doğal gazın vatandaşlarımızın hizmetine sunulması için şebeke genişletme yatırımlarımızı da sürdürüyoruz.

2002 yılında 5 büyük şehrimiz ve 57 ilçemizin faydalandığı doğal gazı bugün 81 ilimizin tamamında ve 593 yerleşim yerinde milletimizin kullanımına sunduk. Doğal gaz iletim ve dağıtım şebekelerimizin uzunluğunu 46 milyar liranın üzerinde bir yatırımla 174 bin kilometreye ulaştırdık. Aynı şekilde doğal gaz abone sayımızı 17 milyona, doğal gazı aktif olarak kullanan nüfusu da 55 milyona çıkardık.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir