6 ay

Ekonomi reform paketini açıklayan Erdoğan, iş dünyasından vatandaşın cebine kadar birçok m’üjdeyi paylaştı. İstihdamı artırmak için İŞKUR desteklerinde revizyona gidildiğini duyuran Erdoğan, “Firmalar, istihdama kattıkları her bir ilave kişi için

Kredi Garanti Fonu kefaletiyle 24 ay vadeli, ilk 6 ayı ödemesiz 100 bin liralık kredi kullanabilecektir.” m’üjdesini verdi. Ekonomi reform paketinden birçok kesime yeni m’üjdeler çıktı. İş dünyasına önemli mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 100 bin TL’lik kredi m’üjdesini de paylaştı.

Erdoğan, “Geleceğin mesleklerinde yeni iş imkanları oluşturmak için İŞKUR desteklerinde revizyona gidiyoruz. Mesleki eğitim merkezlerini gençler için cazip kılmak amacıyla çocuklarımızın kalfalık döneminde aldıkları ücretleri yükseltiyoruz.

Firmalar, istihdama kattıkları her bir ilave kişi için Kredi Garanti Fonu kefaletiyle 24 ay vadeli, ilk 6 ayı ödemesiz 100 bin liralık kredi kullanabilecektir. S’algının istihdam piyasalarında oluşturduğu tahribatı gidermek için ilave İstihdama Finansman Desteği adıyla yeni destek modeli getiriyoruz. S’algının istihdam piyasalarında oluşturduğu tahribatı gidermek için ilave İstihdama Finansman Desteği adıyla yeni destek modeli getiriyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir