açıklama yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi’nde emeklilerle ilgili düzenlenen bir programda kürsüye çıkartılan Yıldız Bacıoğlu, eşinden emekli maaşı aldığını belirtmiş, “Ben bu kışı battaniye altında geçirdim, torunum benden süt istedi, alamadım” diye açıklama yapmıştı.Yıldız Bacıoğlu’nun bu açıklamalarının hemen ardından evinde alkol kullandığı fotoğraflar sosyal medyaya düşünce durumun yine bir algı operasyonundan öteye geçmediği ortaya çıktı.

Ahmet Hakan, telefonda görüştüğü CHP’li isim Veli Ağbaba’nın konuyla ilgili yaptığı açıklamayı köşe yazısında açıkladı.

İşte dikkat çeken o köşe yazısı:YILDIZ TEYZE AÇIKLAMASI DÜN yazdığım “Torununa süt alamayan viskici teyze” başlıklı yazım üzerine CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba aradı.

Veli Ağbaba’nın söyledikleri şunlar:Yıldız Hanım’ın konuştuğu toplantı, bizim emekliler toplantısıydı. Yıldız Hanım da bir emekli. 2 bin 600 lira maaş alıyor. Gerçekten geçim sıkıntısı yaşıyor. İki oğlu var, ikisi de işsiz. İçtiği içki de en ucuz içki… Özel bir günde oğluyla beraber hediye bir viski içmiş. Bu durum onun geçim sıkıntısı çektiği gerçeğini değiştirmez”.

Tarafsız yayıncılık ilkesi gereği…Veli Ağbaba’nın bu açıklamasını yansıtmayı görev biliyorum.Bu arada..Şunu da vurgulamakta yarar var:Benim eleştirdiğim şey, Yıldız Hanım’ın viski içmesi değildi. İnsanların yaşam tarzı, asla eleştiri konusu olmaz, olmamalı.Benim eleştirdiğim şey, “Toruna süt alamamak” ile “Viski içmek” arasındaki çelişkiydi. Dikkat çekmek istediğim şey buydu.Yıldız Hanım’a “yaşam tarzı” üzerinden, “alkol” üzerinden sa ldırı yapılmasını asla doğru bulmam, bulamam, bulmuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir