açıklamalar üst üste yapıldı

Korona önlemleri kapsamında valilikler tarafından yeni tedbir karar alınmaya başladı. Artan vakalar sebebiyle İllerin Pandemi kurullarından peş peşe açıklamalar gelmeye başladı.

Alınan karara göre, Denizli ve Aydın 2 ilde 1 Mayıs yürüyüşleri yasaklandı. Valilikler konuya ilişkin açıklama yaptı.

5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun madde 11 Valilik ve Kaymakamlık Makamlarının uygun göreceği etkinlikler hariç, ilimiz genelinde umuma açık veya kapalı yerler ile park-bahçe, mabetlerde, genel yollar ve kamu hizmeti görülen bina ve tesisler ile bunların eklentilerinde yapılacak olan miting, kapalı ve açık yer toplantıları ile gösteri yürüyüşleri, basın açıklaması, çadır kurma, stant açma, çelenk sunma, oturma eylemi, imza kampanyası, anma töreni vb. türdeki eylem ve etkinlikler ile el ilanı dağıtılmasının, 14.04.2021 günü saat 00.01’den 13 05 2021 günü saat 23.59’a kadar 30 gün süre ile yasaklanmıştır.

17 Mayıs 2021 tarihine kadar sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve bunların üst kuruluşları ile birlikler ve kooperatiflerin genel kurul dahil yapacakları geniş katılımlı her türlü etkinliklerine izin verilmeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir