açıklaması

Selçuk Bayraktar’dan Milli Muharip Uçak! İşte başkalarından farklı özelliği

Dünyayı kendisine emanet eden Türk S’lerinin mucidi Selçuk Bayraktar, Milli Muharip Uçak ile ilgili açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin üretildiği savaş uçağından başka bir uçağın türünden örneklerinden farklı haberMU BAYKAR Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, “Kısa pistli uçak gemilere de inip, kalkabilecek.

BAYKAR Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Muharip İnsansız Sistemi (MİUS) ile uçakla ilgili, “İnsansız s’avaş uçağımız, başka örneklerinden farklı olarak kısa pistli uçak gemilere de, kalkabilecek. O şekilde tasarlanıyor. Bu da muharebe devrimde olacak olacak. Bunun hakkında dünyada tekrar kısa pistli uçak gemilerine inebilecek, ‘TCG Anadolu’muza inip, kalkabilecek” dedi.

Tuz Gölü’nde uygulanmakta olan TEKNOFEST R’oket Yarışması’nda kontrol edilir. uçağının muharebe devriminde gerçekleştireceğini düşündüklerini belirtti.

“STRATEJİK GÖREVLERE İMZA ATACAK”

‘Akıncı T’İHA’, ‘Akıncı T’İHA’, Türkiye’nin ilerlettiği en büyük araç ve araç kadar en ilerlemiş ana sistemi. Çok stratejik hedeflere imza atacak, çok geniş yelpazede yapacak. şehir içi kilometre öteye oturduğunuz yerden bir yere robot uçaklar. Dünyada 3 ülke geliştirebildiğiniz robot uçaklar. Bu anlamda dünya basınında da İ’HA’larımız yoğun bir şekilde takip ediliyor. ‘Akıncı’ aynı şekilde ilgi görmüştür. ‘Akıncı’nın geliştirme etkinlikleri sıkışık devam edecek. Nasıl cep telefonlarımızdaki uygulamalara güncelleme geliyor; dijital çağın yeni dijital teknolojileri ve bundan dolayı ilerlemeler ilerliyorlar. Sürekli güncellemelere maruz kalmaklar. Bu ‘Bayraktar TB2’ için de böyle. ‘A’ da seneler boyunca sıksık olgunlaşacak ve sıksık geliştirilecek olan hava aracıdır” diye konuştu.

“DEVRİM YAPACAK”

Selçuk Bayraktar, uçağın s’avaş Sisteminin (Uçak uçağısız uçağında) Muharebe yolunda yürüdüklerini ön planında, hayalini söylediğini söyledi:

”Akıncı’yı teslim ettiğimizle bir insandan s’avaşımızı çok daha büyük cesaretli geliştirebilecektiriz. 10 yıldır bu hayalimizdi. Ona da şu an da yoğunlaştırılmıştır. Ön dizaynna doğru adım adım ilerliyoruz. İnsansız s’avaş uçağımız, başka insanlardan farklı olarak kısa pistli uçak gemilere de inip, kalkabilecek. O şekilde tasarlanıyor. Bu da muharebe evrimde olacak, olacak. Bu dünyadan tekrar kısa pistli uçak gemilerine inebilecek, ‘TCG Anadolu’muza inip, kalkabilecek. ‘Bayraktar TB3’ diye tanımladığımız S’İHA’mızı geliştiriyoruz.

Böyle bir S’İHA dünyada ilk defa olacak. İkisi bir arada TB ikisi arasında bir arada TB insan s’avaş3 büyük uçakla uçakla gemimizle bir tarihte gerçekleşecek, nasıl ki dünyada Türk S’ilahlı kuvvetleri filolar durumundaki hava araçlarınııp, muharebe bizim havamızda da kısa pistli uçakla gemimizle bir uçakta atıldı muharebe tarihinde devrim gerçekleştireceğini değerlendiriyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir