altın fiyatları

Altın fiyatları di’bi gördü! Yatırımcılar için son dakika uyarısı
Son dakika: Kuyumcular son 7 ayın en düşük seviyesine gerileyen altının, yeniden toparlanmaya gireceğini ve ons fiyatının 2021 yılı ortalarında 2 bin doların üzerine yükselmesini beklediklerini söylediler.

Geçtiğimiz kasım ayında 540 lira seviyelerine ulaşarak re’kor kı’ran gram altın o tarihten bu yana istikrarlı bir şekilde düşerek 403 lira seviyesine geriledi. Pandemi döneminde güvenli liman olarak görülen altın normalleşme adımlarının ardından düşmeye başladı.

Özellikle son dönemde dolar kurundaki se’rt d’üşüşler de gram altının gerilemesinde önemli etken oldu. Bu d’üşüş altın yatırımcısını tedirgin ederken kuyum esnafı ise tedirginliğe gerek olmadığını, altının uzun vade için karlı bir yatırım aracı olduğu görüşünü s’avunuyor. “P’ANİK YAPMAYIN”

Altındaki s’ert düş’üşe ilişkin açıklama yapan Kuyum Esnafı İlhami Yazıcı, ‘’Altında se’rt bir dü’şüş oldu fakat bu dü’şüş dolar kurunun d’üşmesinden dolayı oldu. Altının onsunda ciddi bir dü’şüş olmadı, ons altın 1750 – 1850 dolar arasında değişkenlik gösteriyor.

Biz yatırımcılara dövizlerini bo’zdurarak altın almalarının daha karlı olacağını söylüyoruz. Küresel piyasalarda paralar değer kaybeder fakat altın her zaman güvenli bir yatırımdır. 300 sene öncede 500 sene önce de altın değerliydi, bugün de altın değerini koruyor.

Biz altın yatırımcılarına bu dönemde pa’nik yapmamalarını öneriyoruz, altın uzun vade bir yatırım aracıdır ve uzun vadede kazandıracaktır. Altının ons fiyatının 2021 ortalarında 2 bin doların üzerine yükselmesini bekliyoruz’’ dedi. ALTIN FİYATLARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir