altın için hazırlık

Altın ve Para Piyasaları uzmanı İslam Memiş, döviz kurları, emtia ve kripto para piyasalardaki son gelişmeleri değerlendirdi. Emtia fiyatlarındaki her düşüşün bir alım fırsatına çevrilmesi gerekliliğini dile getiren İslam Memiş, yaz ayalarında yükselişlerin devam edeceğini söyledi. 

KRİPTO PARADA ÇÖKÜŞ SÜRECEK Bu hafta hem döviz kurlarında hem emtia fiyatlarında biraz daha kargaşa olduğunu bildiren İslam Memiş, “Kripto para piyasasında ciddi satışlar gözlemliyoruz. Bu da yatırımcılarda baş karışıklığına neden oluyor. Genellikle altın ve gümüşte yatırımcısına uyarılarımız vardı. Kripto para piyasasında haziran ayı için çöküşlere hazır olun uyarısını da yaptık.

Haziran ayının ortalarına geldik bu çöküşlerin devam ettiğini gözlemliyoruz. Bu sert satışların devam edeceğini düşünüyorum. Döviz kurlarında da hızlı bir gerileme gördük. Haftanın ilk işlem gününde dolar 8.28 Lira seviyesine gerileyince dün 8.40 Lira düzeyinin üstüne atak gerçekleştirdi. Burada yatırımcı elindeki dolarla ne yapacağına dikkat etmeli.

Benim tavsiyem şu; altının ons fiyatı 1875 Dolar seviyesine kadar yükseldi fakat buradan bir kar satışı bekliyorum, 1845 Dolar seviyesine kadar düşebilir. Gümüşün ons fiyatında 28.65 Dolar civarını gördük düşüşlerle birliklte 27 Dolar seviyesine kadar bir geri çekilme bekliyorum. Özellikle elinde dolar olanlar emtia fiyatlarındaki geri çekilmeyi bir alım fırsatı olarak değerlendirmeli” ifadelerini kullandı.

HER DÜŞÜŞ BİR ALIM FIRSATI FED’in faiz artırımı ile alakalı mesajlarını yaz aylarında piyasaya vereceğini dile getiren Memiş, “Bu da senenin son çeyreğinde emtia fiyatlarının tekrar gerileyeceği manasına geliyor. Haziran ayı için yatırımcısı hazırlığını yapmalı. Haziran ayında altının ons fiyatındaki 1960 Dolar seviyesine kadar bir yükseliş devam edebilir. Gümüşün ons fiyatında 29 Dolar seviyesi kritik direnç düzeyi,

bu seviye yukarıya yönlü kırıldıktan sonra gümüşün ons fiyatında 30 ila 32 Dolar civarını takip etmeyi sürdüreceğiz. Yaz aylarının ilerleyen günlerine baktığımızda altın ve gümüşün gram fiyatında yükselişlerin devam edeceğini düşünüyoruz. Altının gram fiyatında 580 ila 600 Lira arasında bu yükseliş devam edebilir. Kısa vadede her düşüşü bir alım fırsatı olarak değerlendirmek gerekiyor” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir