arif verimli

Müge Anlı İle Tatlı Sert programından ayrılan Psikiyatrist Arif Verimli, sosyal medya hesabından konuya ilişkin yeni açıklama yaptı. Olayın perde arkasını anlattı. 14 yıldır Müge Anlı ile Tatlı Sert programında yer alan Psikiyatrist Arif Verimli, Şubat ayında programa veda etti. Ünlü doktor, sosyal medya hesabından sevenlerine kötü haberi duyurdu. Arif Verimli’nin Müge Anlı ile Tatlı Sert programından neden ayrıldığı ise büyük bir merak konusu olmuştu. Arif Verimli, ilk olarak sosyal medya hesabı Instagram’dan şu sözlerle duyurmuştu: “Deontoloji ve Tıbbi sınırlarımı bilmek benim yaşam tarzımdır, aşılamaz çizgimdir, meslek ilkemdir.

Bunun için yüksek hassasiyet gösterme çabası beni yoruyor ve nihayetinde sağlığımdan olmak istemiyorum.” Programın 27 Ocak tarihli bölümde de stüdyoda bulunmayan Verimli ile ilgili sunucu Müge Anlı açıklama yapmıştı. Anlı, Arif Verimli’nin ertelenemeyecek işleri nedeniyle aralarında olamayacağını söylemişti. Ardındna bir veda açıklaması da yapan Arif Verimli, şunları yazmıştı: “Sevenlerim, Dostlarım; 12.02.2021 tarihi itibari ile 2008 yılından bu yana danışmanlığını yaptığım Müge Anlı ile Tatlı Sert programından kendi isteğimle ayrıldım. Öncelikle Müge Anlı ve Rahmi Özkan’a, her zaman saygı ve sevgi gördüğüm bütün ATV emekçilerine ve başta Taner Ercan olmak üzere Mavi Klaket Yapım’a çok teşekkür ederim.” Veda açıklamasının altına yapılan bir yorumla ise işin aslının ortaya çıktığı iddia edildi.

Arif Hoca aynı programda danışmanlık yapan Adli Tıp Uzmanı Şevki Sözen nedeniyle Müge Anlı’dan ayrıldığını doğruladı dendi. Peki ne olmuştu: Programda Şevki Sözen, Arif Verimli’nin uzmanlık alanı olan konuya dair yorum yapınca Arif Verimli, Müge Anlı’nın kendisine sorması üzerine “Şevki Hocam yanıtlasın” diyerek cevap vermişti. Bunun üzerine gerginliği hisseden Müge Anlı “Allah allah ne var o da kendince görüş bildirdi hocam” demişti ancak Arif Verimli daha sonra konuşmamıştı. Son olarak ise fenomen Pucca, Twitter üzerinden “Müge Anlı ve Arif Hoca küsmesi bütün ayrıntılarıyla; gizli kamera görüntüleriyle toplam 4 saat’ diye video olsa, bak samimiyim, yemin ederim bir saniyesini kaçırmadan izlerim. Öyle boş bir hayat düşün işte..” paylaşımını yaptı.Prof. Dr. Arif Verimli ise Pucca’nın paylaşımına, “Ben kimseye küsmem ama dönmem de gidince.. İnanın ayrılığımın gizli, kapaklı bir hikayesi yok. Çok net şekilde açıkladım. Mesleki etik değerlere, deontolojik sınırlara müdahale edilirse hiçbir yerde durmam. Çok konuşan çok bilen değildir. ,

Sevgilerle..” yanıtını verdi. Peki, Psikiyatrist Arif Verimli kimdir?: 66 yaşında olan Arif Verimli aslen Antalyalı ve tanınan bir ticaret adamının 4. çocuğu olarak dünyaya geldi. İlkokul çağına kadar ailenin en küçük bireyi olarak ilgi ve sevgi içinde büyüdü. İlkokulu Antalya’da Namık Kemal İlkokulunda, Ortaokul ve Liseyi de Antalya’da bitirdi. Ergenlik yıllarından itibaren geleceğini düşündü. Lisede iken fizik mühendisi olmayı düşlüyordu. Fizik mühendisi olan bir fizik öğretmeni yaşama bakışını değiştirmişti. Üniversite giriş sınavlarında, gençlik yıllarının hayali olan fizik mühendisliğini kazanmasına rağmen ailesinin ısrarları ile Tıp Fakültesine girdi. Tıp Fakültesine girdiğinden bu yana sıradan bir hekim olmamaya özen gösterdi.

O yıllarda Bursa Tıp Fakültesi ( bugünkü adıyla Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi ) İstanbul’da eğitim vermekteydi. 1977’de Tıp doktoru oldu. Hemen arkasından birkaç ay sonra psikiyatri asistanı oldu. 1978’de Aydan Hanımla evlenen Verimli’nin 1980’de ilk çocuğu Ural, 1984’de ikinci çocuğu Aras doğdu. 1982’de uzman olan Verimli 1982-1983 yılları arasında Adana Askeri Hastanesinde askerlik görevini tamamladı. 1983’te zorunlu hizmet ataması ile Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine Başasistan olarak başladı. 1994-2003 yılları arasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin başhekimliğini sürdüren Prof. Dr. Arif Verimli, aynı hastanede 5. Psikiyatri Klinik Şefi olarak hastaneye hizmetlerine devam etti.

Başhekimliği döneminde kurduğu Evlilik Danışma Merkezi,UMATEM,182 Umut Işığı Hattı, İn-tihar Müdahale Merkezi halen toplum faydasına hizmet etmektedir. Emekli olan Verimli 2005 – 2011 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim üyesi olarak görev almıştır. Şu an muayenehanesinde serbest hekimlik yapmaktadır. ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir