asıl amacı

Bütün Türkiye’nin günlerdir konuştuğu Buyükşen çiftinin düğümü sonunda çözülmüş failler belirlenmişti. Ama asıl olderen aranıyordu ve az önce o isimde yakalandıBÜYÜKŞEN ÇİFTİNİN KATİL ZANLISI ANKARA’DA YAKALANDI

Konya’da 3 yıl önce olderen Metin Büyükşen ve eşi Nejla Büyükşen hadisesi ile ilgili gözaltına alınan şüphelilerden azmettirdiğini itiraf ettikleri ileri sürülen Esra Taş ve sevgilisi Abdullah Başdemir ile onlara yardım ettikleri öğrenilen Zeki Okşen ve kuzeni Mustafa Okşen tutuklanmıştı. Çiftin zanlısı ise Ankara’da yakalandı. Zanlının Abdullah Başdemir’in yanında çalışan çoban Hamidullah A. olduğu öğrenildi.

Karatay ilçesine bağlı İsmil Mahallesinde yaşayan 3 çocuk babası Metin Büyükşen, eşi Nejla Büyükşen 3 Eylül 2018 günü kar maskeli kişiler tarafından evlerinde mağdur edilmiş, çiftin kızları Fatma Büşra ise saldırgandan bayıldım taklidi yaparak kurtulmuştu.

Çiftin doktor oğulları Osman Büyükşen’in Müge Anlı ile Tatlı Sert programına çıkıp, konunun tekrar gündeme gelmesi üzerine jandarma bünyesinde özel ekip kurulmuştu.

Konya İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde yürütülen çalışmalar sonucu katilin evleri karıştırdığı şüphesi üzerinde durulmuş, bunun neticesinde de yapılan operasyonda 25 şüpheli gözaltına alınmış, şüphelilerden azmettiren Abdullah Başdemir ve sevgilisi Esra Taş ile yardım eden kuzenler Mustafa ve Zekeriya Okşen çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.

ZANLISI YAKALANDI

Türkiye’nin günlerdir konuştuğu Metin Büyükşen ve eşi Nejla Büyükşen için önemli bir gelişme yaşandı. Vakayla ilgili soruşturmayı yürüten Jandarma ekipleri tetiği çekenin izini sürüyordu. Yapılan çalışmaların ardında azmettiricisi Abdullah Başdemir’in yanında çoban olarak çalışan Hamidullah A., Ankara’da bir adrese düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

3 GÜN SONRA İŞTEN AYRILMIŞ

Çoban Hamidullah A.’nın olayın 3 gün sonra işten ayrılarak Konya’dan uzaklaştığı öğrenildi. Ankara’da gözaltına alınan zanlısının sorgulanmak üzere soruşturmanın yürütüldüğü Konya İl Jandarma Komutanlığı’na götürüldüğü öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir