baykal hakkında

Deniz Baykal’ın Milletvekilliği’nin Düşürülmesi Konusu Gündemde Eskiden CHP Genel Başkanı olarak tanınan Deniz Baykal, 2002 tarihinden beridir Türkiye Büyük Millet Meclisi Üyeliği’ni sürdürüyor. Şu anda 83 yaşında olan ve pek çok sağlık problemi ile uğraşan eski genel başkan Deniz Baykal’ın uzun zamandır sağlık sorunları nedeni ile meclise gelemiyor. En son 2019’da meclise gelen Deniz Baykal’ın bu durumu nedeni ile HKP ise bir teklifte bulunmuştur.

Henüz birkaç saat önce siyaset gündemine gelen bu teklifi sunan HKP’ye göre Cumhuriyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili olarak mecliste yer alan Deniz Baykal’ın milletvekilliğinin düşürülmesi ve bugüne değin ödenen maaşların ise faizi ile birlikte Baykal’dan alınması gerekiyor.

TBMM Başkanlığı’na başvuran HKP’nin bu talebine dair detaylar ise şu şekilde;Deniz Baykal’ın Milletvekilliği Düşürüldü Mü? CHP Genel Başkanlığı’nın ardından milletvekili olarak mecliste yer alan Deniz Baykal uzun zamandan beri sağlık sorunları nedeni ile mesleğini ve görevini yerine getiremiyordu. HKP ise bu duruma ilişkin TBMM Başkanlığı’na başvuruda bulundu. Görevini ifa edemediği gerekçesi ile Deniz Baykal’ın milletvekilliğinin düşürülmesi gerektiği konusu gündemde yer alırken bu konuya ilişkin detaylar ise netlik kazanmadı. Deniz Baykal’a ödenen maaş, sağlık giderleri ve danışman maaşları gibi pek çok gider meclisin bünyesinden gideceği için ve Baykal’ın rahatlıkla görevini yerine getiremediği için böyle bir teklifte bulunuldu. Önümüzdeki günlerde bu konuya ilişkin net açıklama bekleniyor.

Deniz Baykal Kaç Yaşında? Türk avukat, siyasetçi ve milletvekili olarak tanınan uzun yıllar boyunca siyasi gündemin içinde yer alan Deniz Baykal’ın kaç yaşında olduğuna ilişkin araştırmalar sürüyor. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı olarak da görevini uzun yıllar boyunca ifa eden ve daha sonra görevini Kemal Kılıçdaroğlu’na devrederek mesleki hayatını milletvekili olarak sürdüren Deniz Baykal bilindiği üzere 20 Temmuz 1938 yılı doğumlu bir isimdir. Çok uzun yıllar siyasetin içerisinde yer alan Deniz Baykal 2021 yılı itibari ile 83 yaşındadır.

Deniz Baykal Milletvekili Mi? Evet. Deniz Baykal hakkında HKP tarafından Meclis Başkanlığı’na verilen milletvekilliğinin düşürülmesi için verilen dilekçenin ardından pek çok kişi Deniz Baykal’ın milletvekili olup olmadığına ilişkin araştırmalarda bulundu. Deniz Baykal ise uzun yıllar Cumhuriyet Halk Partisi’nin genel başkanlığını yaptı ve akabinde bu görevini Kılıçdaroğlu’na devretti. Siyasetten uzak durmak istemeyen Deniz Baykal, 2018’de yapılan seçimlerde CHP üzerinden Antalya milletvekili olarak meclise girdi. Yaklaşık iki yıldır sağlık sorunları nedeni ile meclise giremediği için milletvekilliğinin düşürülmesi talep edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir