baykalın kızı

Ak P’arti oy kaybetsin diye elinden geleni yapan Akşener’e Davutoğluna ve Babacan’a destek veren Chp’ye bir kötü haberde Baykal c’ehpesinden geldi Muharrem İnce’den sonra Chp’ye bir d’arbede Deniz Baykal’ın kızından geldi CHP’den ayrılıp p’arti kuranlara bir yenisi daha ekleniyor Chp’yi dahada zayıflatacak Bu kez CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal p’arti kuruyor.

CHP’Yİ YAVAŞ YAVAŞ PARÇALIYORLAR Bir süre önce CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal hakkında medyaya yansıyan ‘Baykal’ın kızı p’arti kuruyor’ iddiaları gazeteci Mahmut Övür tarafından doğrulandı Dışarıdan s’iyaseti dizayn etme hamlelerine paralel erken seçim baskıları yoğunlaşırken, içeride de hareketlilik sürüyor.

Özellikle ana muhalefet p’artisi CHP içinde yeni arayışlar birbirini izliyor. Muharrem İnce ve Mustafa Sarıgül’den sonra yeni bir s’iyasi yolculuk daha başlıyor. Geçen yıl P’arti kuruyor diye haberleri çıkan eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın kızı Prof. Dr. Aslı Baykal artık sahaya iniyor.

Aslı Baykal’ın bu noktaya gelişinde kuşkusuz Kılıçdaroğlu yönetiminin son dönemde giderek netleşen yerli ve küresel “dostlar” s’iyasetinin katkısı büyük.

Bu konuda hassasiyetiyle tanınan eski bakan, eski CHP Genel Sekreteri Mehmet Sevigen’in başını çektiği bir grup, ısrarla Deniz Baykal ismi etrafında CHP’nin değişen rotasına i’tiraz ediyor ve bir çıkış yolu arıyordu. Sevigen ve arkadaşlarına göre Baykal, CHP’nin kuruluş felsefesiyle örtüşen “milli” bir isimdi ve hem Türkiye’nin hem de CHP’nin yaşadığı derin küresel kuşatma ancak bu isimle aşılabilirdi ve beklenen oldu Aslı Baykal p’arti kurma çalışmalarına başladı vatana ve millete hayırlı uğurlu olmasını temenni ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir