bayram öncesi

Türkiye salgının sağlık boyutunu başarıyla yürüttü. Büyük şehirlerde artan vaka ve ölüm sayıları bizi yeniden sıkı tedbirler almak durumunda bıraktı. Bu gidişata seyirci kalamazdık. Bugünkü toplantımızda süreci tüm boyutlarıyla yeniden değerlendirdik. Bu çerçevede ramazan ayının ilk iki haftasında tedbirleri sıkılaştırdık. Kısmı kapanma uygulamasına geçiyoruz. Amacımız vaka ve ölüm sayılarında önemli bir düşüş sağlamaktır. Beklediğimiz oradan iyileşmeyi temin edemezsek devamında çok sıkı önemlerin gelmesi kaçınılmaz olacak.

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Hafta içi sokağa çıkma kısıtlamasında saatler akşam 19.00 ile 05.00 olarak güncellenmiştir. Sokağa çıkma saatlerinde şehirler arası seyahatlere izin verilmeyecektir.

65 yaş üst ve 18 yaş altının şehir içi toplu taşıma kullanmasını sınırlıyoruz. Esnek mesai yeniden etkinleştirilecek.

Hamile ve 10 yaş altı kadın personel idari izinli sayılacaktır. Kıraathane, çay ocağı, spor salonu gibi işletmeler bayrama kadar kapalı kalacak. Lokanta ve kafeler paket ile gel al hizmetlerine devam edecek.

Düğün, nişan, genel kurul vb. etkinlikler bayram sonrasına kadar ertelenmiştir. Oteller sadece kendi müşterilerine hizmet verebilecektir. Konuyla ilgili ayrıntılar İçişleri Bakanlığı tarafından duyurulacak ve yarın akşamdan itibaren uygulanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir