bedeli ödetildi

CHP’li Edremit Belediyesi’nin bayanları aşağıladığı gösteriye tahkîkat

Balıkesir’de, CHP’li Edremit Belediyesi ve ÇYDD yönünden düzenlenen ‘Edremit’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu’ merasiminde, çarşaf içerisindeki bir bayanın zincire vurulmasıyla alakalı, Balıkesir Valiliği tarafından soruşturma başlatıldı.

Balıkesir’in Edremit ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. sene dönümü, dün düzenlenen merasimle kutlandı.

ÇARŞAF İÇİNDE ZİNCİRE VURULDU

Törende, temsilî kurtuluş canlandırmasında çarşaf içerisindeki genç bir bayan zincire vuruldu. Gösterinin devamında çarşaf içerisindeki bayan, üstündekileri çıkartarak beyaz elbise içerisinde görülüyor.

VALİLİK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Balıkesir Valiliği, bu görüntülerle alakalı soruşturma başlattı. Valilikten uygulanan bildirimde şu ifadelere yer verildi:

Söz konusu kutlama programında yer almamasına karşın uygulamanın uygulanması sırasında meydana konulan, Kurtuluş Töreninin manasıyla bağdaşmayan ve merasimi tartışmaya açacak kalitede bir gösteri icra edildiği görülmüştür. Milli Kurtuluş Günümüzü tartışmaya açan bu gösteriye sebep olan tebrik komitesi başkan ve üyeleri ile mesul belediye görevlileri ile alakalı soruşturma açılması için İçişleri Bakanlığından Mülkiye Müfettişi talep edilmiştir. Hem de soruşturmanın selameti yönünden Kutlama Komitesi Başkanı Edremit Kaymakamı İçişleri Bakanlığımızca merkeze çekilmiştir. Söz hususu gösteriyi sağlayan dernek ile alakalı da İçişleri Bakanlığı ‘mülkiye müfettişleri ve dernek denetçilerince lüzumlu soruşturma yapılacaktır.

Edremit Belediyesinin Türk bayanını aşağılayan skandal gösterisine reaksiyon: Türk bayanının zincire vuracak adam anasından doğmadı

Balıkesir’in Edremit ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu sene dönümü bundan dolayı merasim düzenlendi.

İlçenin kurtuluşunun temsili olarak canlandırılmasının sonrası merasim resmigeçitle sona erdi. AK Parti’li Edremit Belediye Meclisi Üyesi Murat Tuna, merasimde kurtuluşun canlandırıldığı bölümde, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Edremit Şubesince yapılan temsile tepki gösterdi. Tuna, üzeri kara örtüyle kapatılan bir genç kızın zincirle bağlanması ve sonrası efelerin zinciri çözüp örtüyü açmasıyla tamamlanan temsile ilişkin, ‘Türk bayanını zincire vuracak daha anasından doğmadı. Türk bayanını kim zincire vurdu? Neyin hesabını yapıyorsunuz? Onu düzenleyenler kimse, hesabını verecek.’ diyerek merasim alanından ayrıldı.

Öte yandan uygulanan gösteriyle alakalı tahkîkat başlatıldığı bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir