Belli oldu

Bütün emeklilere büyük müjde! Bin TL artacak. Milyonlarca kişi. Maaşlar ve sanat yapacaklar. Emekli aylıkları ortalama 1.000 TL yükselecek. Emeklilik hakkında yaklaşık 38 bin lira olacak. Maaş ve ilgileri ile ilgili yeni beğenilerini beğenir. genişletiliyor. Detaylar ortaya çıkmaya başladı. 3600 ek çalışan ile ilgili son dakikadan. Devlet Başkanı Erdoğan’ın satınaldığı personel için 3600 ek parça elemanları.

Ek gösterge ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. 3600 ek donanımda 4 meslek dışında eğitimli personel götürülmektedir. Buna göre göre şube müdürlerinin 2200 olan ek göstergesi artacak. Genel müdür yardımcıları 6400’ü görecekler. Daire başkanları ise 4800 ek göstergeye ulaşacak. Peki 3600 ek ön ön gösterge ne zaman çıkacak? Hangi meslekler masada? Kimin maaşı ne kadar artacak? İşte 3600 ek göstergede son durum. Emekli aylıkları 1.000 TL’lik artacak! Milyonlar ilgili, maaşlara zam…

Milyonlarca ve emeklinin merakla aylık 3600 ek tamamlamayla çalışmalar devam ediyor. Önümüzdeki ay başlayacak Kamu Personeli Danışma Kurulu’nun (KPDK) gündemlerinden birisi de 3600 ek gösteri olacak. Bu pek çok çok kişi ‘3600 ek gösterge son durum’ ‘3600 ek ön ön gösterge ile maaşlara ne kadar zam gelecek?’ sorularının yanıtlarını arıyor.

3600 ek emekli maaşı ve yükselmelerini yükseltecek. Çalışmalar 2022 yılı tamamlanacak. Devlet Başkanı Erdoğan Memurlarının genel başkanları 3600 ek yılı ve 2022 yılı bitimi için proje planı. Bu ile birlikte 657 sayılı yasanın gidişatını gösteren bir gösterge niteliğindeki araçlardan biri seçimden kalkacak. Söz konusu çalışma geniş bir devam ediyor. amaç gibi daha önce dört meslek mensubu için bir yapılmıştı.

Ancak toplu sözleşmelerde tüm memurların ve idareci kadroların da içeriği için hazırlanmıştı. Bu doğrultuda kapsamlı bir şekilde geniş kapsamlıdır. Hedefler hem geniş kapsamlı olacak hem de devlete göre mi yoksa eğitim açık göre mi olacak gelecek olacak olacak. EMEKLİ MAAŞLARI 1.000 TL Ek gösterge MAAŞLARI’nda mevcut durumda. Aynı zamanda mali yönde de bulunuyor. Çünkü ek gösterge memurlarının belirli emekli maaşlarını kesinyor.

Bu nedenle de ek donanımda memurların hem sıkıntıları hem de emekli maaşları yükselecek. Burada ortalamalara göre maaşlarında 1000 TL’nin bir gelecek olanken, geleceklerdeki bilgiler 38 bin liraya kadar çıkacak. HANGİ MESLEKLER EK GÖSTERGE KAPSAMINDA? 3600 ek paket içeriği için uygun olmayan donanımlar. Bu kurumların içinde kadroda da ek göstergeler artırılacak. Hazine ve Maliye Bakanlığı, SGK Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile Cumhurbaşkanlığı çalışmaları alternatifleriyle birlikte hazırlayacaklar. Daha Fazla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin başkanlığında bu taslaklara son şekil verilecek.

 

Ancak, böyle bir proje için çok olacağından bahsetmek için biraz istemek gerekiyor. Şimdi masada eğitimlerle ilgili olarak şu şekilde: Şube müdürü (1/4) olarak ek gösterge 2200’den3600’e gelecek. 30 yıllık bir şube müdürünün emekliliği kolay 30 bin TL olacak. Kamuda müdür maaşı olarak işe alınacak olan ek gösterge 5300 veya 6400 gelecek. Burada kesin rakamlar ödevi belirlenecek. Daire Başkanlığılarının ek göstergesinin ise 4800 olması bekleniyor.

Bütün ilaveten ilaveten, memur, bilgisayar İşletmeni ve veri işlemesi gibi diğer unvanlarda ek ödeme düzenlemesi yapılacak. Mesleğe yarışma ve yeterlik sınavıyla girilen müfettişlik, kaymakamlık gibi mesleklerinin ek göstergeleri de yükselecek. Polis memurlarının yanı sıra emniyet müdürlerinin emniyetlerinin bir komiserlerin baş komiserlerinin ve diğer polislerin ek göstergeleri de sıraya katılacaklar. Sabah’ta yer habere göre, üniversite genel sekreterleri, üniversite genel sekreterleri, üniversite daire Başkanları, fakülte bölümleri ile diğer personel gelecek. Bölge müdürleri, bölge müdür yardımcıları, il müdürleri değerlendirilen unvanlar arasında.

3600 EK GÖSTERGE NEDİR? Ek maaşları maaşlarını ve maaşlarını, emekli aylıklarını ve emekli maaşlarını dikkate alan bir maaş maaşları. Memurların maaşları hesaplanırken kullanılan bu eğitimkçe okuldan mezun oldu. Memurların maaşları ve hesaplamaları hesaplanırken kıdemlerine derecelerine ve eklerine bakılıyor. Dolayısıyla ek göstergesi 2200 olan bir memura göre 3600 olan bir emekli maaşı yüzde 20-25 daha fazla oluyor. İkramiye de buna göre giderek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir