bir tutamı yetiyor

Vücutta Yarattığı bu Etkiler Doktorları Şaşkına Çeviriyor. Bir Çok Sağlık problemi aslında doğada yetişen bitkilerle kontrol altına alınabiliyor ve tedavi mümkün olabiliyor. Usulune uygun olarak kullanılması durumunda bir çok hastalığa karşı şifa olduğu ortaya çıkarıldı.

İstenildiği zaman bulunabilen bu bitkiyi doğru yerden almak oldukça önemli. Sağlık Bakanlığı kurallarına uyarak çalışan işletmelerden almaya çalışmanız önerilir: Şimdi Sizlere Kırk Kilit otunun vücutta yaratmış olduğu harika etkilerden söz edeceğiz.

Sizlerde bu bilgileri arkadaşlarınızla paylaşabilir ve onların faydalanmasını sağlayabilirsiniz:1 – At kuyuruğu bitkisinin diğer yararları: * Özellikle böbrekle ilgili rahatsızlıklarda etkin ve tanınmış bir bitkidir. 2 – * İdrar söktürücü, kum düşürücü ve yara tedavi özelliği vardır * Kronik öksürükleri yatıştırıcı, akciğer tüberkülozunu engelleyici, akciğeri güçlendirici ve kan temizleyicidir.

3 – * Mesane rahatsıslıklarına iyi gelir. * Ödemlere oluşumunu önleyici bir bitkidir. * Yavşan otu ile birlikte kullanımda damar sertliği ve unutkanlığa faydalıdır. 4 – * Kanserin karşı panzehir niteliğindedir.

* Omurlardaki disk lezyonlarında, ağrı ve tutulmalarda şifalı olmaktadır. * Kaynamış suyu kepekli saçlar için yaralı. * Burun, akciğer, dölyatağı, basur ve mide kanamalarında faydalı bir bitkidir. * Bacak urlarına karşı birebirdir. 5 – * Kanamalar da durdurucu özelliği vardır. * Romatizmal ağrıları tedavisinde kullanılır. * Ağrılı basur ve basur memelerin tedavileri için yapılan oturma banyoları çok yararlıdır. 6 – * Düzenli kullanıldığında gece idrar kaçırmalarına karşı yaralıdır. * Çayı, bademcik iltihabı, dişeti rahatsızlıklarında ve iltihaplarında gargara biçiminde kullanılır. * Kadınların akıntıları, egzama, dolamalarına karşı ilaç olarak kullanır.

At kuyruğu bitkisinin çayı içerdiği flavanoidden dolayı saç dökülmesini önlüyor. ayrıca çabuk kırılan tuırnaklarıda güçlendirici etkiye sahip. Sadece bunlarla kalmıyor. Ayrıca idrar arttırıcı ve terletici özelliğide var. Çayı demlemek için 1 tutam at kuyruğu bitkisini yıkayın, 1 litre suda yklaşıl 8-10 dakika kaynatın. Süzün ve soğutup günde 1-2 fincan için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir