birleşiyor

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, katıldığı programda AK Parti’nin Türkiye’yi dünyaya kapatmaya çalıştığı şeklinde skandal bir iddiada bulundu

ve AK Parti’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tutumu nedeniyle bitme evresinde olduğunu ileri sürdü.Davutoğlu ayrıca AK Parti ile ortak bir noktalarının olmadığını bildirdi.

Davutoğlu CHP ile mi ittifak yapacak? Davutoğlu’nun açıklamasının ardından ise akıllara CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ifadeleri geldi. Kılıçdaroğlu, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi’nin Millet İttifakı’na dahil olup olmayacağına yönelik soruya,

“Pek çok konuda ortak cümleler kurabildiğimizi görüyorum” şeklinde yanıt vermişti.

Davutoğlu, 2023 seçimlerinde veya olası erken seçimde ittifakların süreceğini söyleyerek, “Mutlaka bu ittifaklar sürecek. 2023’te veya erken seçimlerde bu ittifaklar olacak da bu ittifakların içerisinde Gelecek Partisi yer alacak diye değerlendirmiyoruz açık söylemek gerekirse.

Bizim anlayışımız ilkesel uzlaşılarımızın olması. Demokratik parlamenter sisteme geçiş konusunda anlaşan partilerle her zaman konuşuruz. Türkiye’de temiz siyaseti savunan partilerle her zaman konuşur, anlaşır, işbirliği yaparız. Zamanla ilkesel partiler pozisyonlarını tekrar gözden geçirecekler” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir