Büyük işler yapılacak

Türkiye Müslüman ülkeler ile her geçen gün bağlarını g’üçlendirmeye devam ediyor Ülkemiz üretimini artırdıkça İhracatımızda 200 Milyar dolara yaklaştı Cezayir’in Ankara Büyükelçisi Murad Adcabi, ülkesinin Türkiye ile olan i’lişkisine dair yaptığı açıklamada Ankara ile büyük şeyler yapmak istiyoruz” dedi Türkiye’nin Cezayir’de birinci yabancı yatırımcı olduğunu belirten Cezayir’in Ankara Büyükelçisi Murad Adcabi önemli açıklamalar yaptı

TÜRKİYE İLE BÜYÜK İŞLER YAPMAK İSTİYORUZ DEDİ

Türkiye ve Cezayir büyük ve önemli ülkeler olduğu için beraber büyük şeyler yapmak istiyoruz ve inşallah yapacağız’ dedi

Cezayir, Türkiye i’lişkilerinin her alanda geliştiğini kaydeden Adcabi, doğal ve insanı kaynaklarından dolayı iş adamlarını yatırım için beklediklerini söyledi S’iyasi, kültürel ve ekonomik gibi her alanda ikili i’lişkilere önem verdiklerini aktaran Adcabi Çeşitli alanlarda faaliyetlerimiz oldu, bundan da tabii ki memnunuz ama sanıyorum ki yeterli değil. Türkiye ve Cezayir büyük ve önemli ülkeler olduğu için beraber büyük şeyler yapmak istiyoruz ve inşallah yapacağız.” diye konuştu.

Türkiye ve Türkleri çok sevdiklerini, Türkiye’nin son yıllarda çok geliştiğini kaydeden Adcabi, 2 ülkenin birlikte çok güzel işler yapabileceğini anlattı Yatırımcılar için önemli avantajlar sağlandığına dikkat çeken Adcabi, şöyle devam etti:

“Türkiye Cezayir’de birinci yabancı yatırımcı oldu. 3,5 milyar dolarlık yatırım var. İnşallah ilerde daha yüksek bir rakam olacak. Cezayir’in Türkiye’de yatırımları var. Her alanda beraber çalışmak istiyoruz. Büyümek, daha güçlü olmak istiyoruz. Bu noktada sanıyorum ki çok başaralı olacağız. Şu anda 1200 Türk firması Cezayir’de çalışıyor. Yaklaşık 25 bin Türk işçi var. Fırsatlar o kadar büyük, her alanda daha çok Türk firmalar olacak Mümkün olduğu kadar yardımcı olacağız. Geleceğimiz inşallah çok güzel olacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir