Çifte ikramiye

Emeklilere Müjde! Çifte İkramiyeyi Kimler Alacak? Her yıl emekliler için bir kez ödenen ikramiye bedeli, bu yıl çift ikramiye şeklinde ödenecek. Mayıs ayından önce emekli olan vatandaşlar da bu ikramiyeden faydalanabilecek. İşte detaylar…

Devlet tarafından emekli vatandaşlara ödenen ikramiye bedeli, yeni emekli olan yurttaşlara da ödeniyor. İkramiyeden faydalanmaları için emekli kararının alınmış olması ve düzenli maaşlarının kişiye bağlanmış olması gerekli.

Mayıs 2021 tarihinden önce emeklilik başvurusu yapıp, emekli olmaya hak kazanan vatandaşlar, 2021 yılı için iki kez ikramiye alabilecek. Belirtilen tarihten sonra emekli olan vatandaşlar ise Kurban bayramını geçirmedikleri taktirde tek ikramiye alabilecekler.

Her yıl dağıtılan ikramiyeden faydalanmak için herhangi bir başvuru veya şart bulunmuyor.

Emekliliğe hak kazanmış tüm vatandaşlar bu ikramiyeden yararlanabiliyor.

Paranın hangi gün hesabınıza geçeceğini ise SGK belirliyor ve açıklıyor.

İkramiye, emekli maaşına göre değişiklik göstermiyor. Devletin belirlemiş olduğu standart tutar, tüm emeklilere aynı şekilde yatırılıyor. Çift ikramiyeden yararlanmak için herhangi bir başvuru yapmanıza gerek yok. SGK’nın belirlediği tarih ve saatte ikramiyeniz hesabınıza yatmış oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir