Diş beyazlatmanın ve sağlığının önemi

Her insanın güzellik ve tarz anlayışı kuşkusuz ki farklıdır. Zevkler ve renkler tartışılmaz. Fakat buna rağmen tüm insanların istediği ve katıldığı ortak bir düşünce vardır ki o da beyaz dişlere sahip olmak ve gülmenin önemi. Kültürümüzde çay ile kahve sık olarak yer alır ve tüketiriz. Sigara içenlerimizin sayısı da hatırı sayılır derecede yüksektir. Bu durumlarda haliyle dişlere olumsuz etki yapıyor, plaklara sebebiyet verebiliyor, dişlerin parlaklığını da olumsuz etkiliyor. Dişlerinizi bu sıralar popüler olan doğal yöntemle beyazlatmanın mümkün olabilir.

Bazılarımız diş hekimine gitmekten çekiniyor bazılarımız ise masraflı olarak görebiliyor. Ayrıca alternatif doğal yöntem ile diş hekimine gitmeden de dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Hindistancevizi yağı, diş minenize zarar vermeden, dişlerinizde oluşan veya oluşabilecek lekeleri temizliyor. Hindistancevizi yağının bir diğer faydası da nefesinizi ferahlatması.

 

Daha güzel bir gülümsemeye sahip olmak için bu doğal yöntemi neden denemeyesiniz ki? İhtiyacınız olan: 1 yemek kaşığı hindistancevizi yağı (alternatif olarak susam yağı) Peki, nasıl etki ediyor? Bir yemek kaşığı hindistancevizi yağını dişlerinize sürün ve diş fırçasıyla fırçalayın. 10 dakika sonra da normal diş macunu ile dişlerinizi fırçalayın. Hindistancevizi yağı, ağız salyası sayesinde, dişin tabakasında beyaz ve kalın bir katman oluşturuyor. Ayrıca, hindistancevizi yağı ağzınızı temizlerken bir yandan da zararlı toksinleri atmaya yardımcı oluyor. Dişlerinizi fırçalamadan 10-15 dakika önce hindistancevizi yağını ağzınızı yıkayarak, ağzınızdan atın. Bu yöntem uzak doğuda yüzlerce yıldır kullanılıyor.

Yöntemin asıl amacı ağzınızda yer alan kötü bakterileri yok ederek, olası plak oluşumlarını önlemek ve yağın içerdiği bir madde sayesinde dişlerinizi beyazlatmak. Her gün sadece 3 dakika ayırarak uygulacağınız bu yöntem ile gün ve gün daha beyaz dişlere sahip olacaksınız. Yöntemi kullanan birçok kişi, 2-3 hafta içinde kesin sonuç aldığını söylüyor.

Hindistancevizi yağının dişlerinizi 5 saniye içinde beyazlatmasını bekleyemezsiniz. Ancak yapılan araştırmaya göre, dişlerinizi lekelerden korumak, beyazlatmak ve nefesini ferahlatmak için doğal bir yöntem. Ayrıca hindistan cevizi yağı antifungal ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Bir tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağını bir bardak su ile seyreltin ve gargara yapın. Ağzınızın çok ferah koktuğunu hissedeceksiniz. Aynı zamanda ağızdaki zararlı bakteriler yok etmeye yardımcı da olacaktır. Hindistan cevizi yağı; anti-bakteriyel bir özelliğe sahiptir ve mantar oluşumunu da engeller. Bir parça karbonatla karıştıracağınız hindistancevizi yağıyla dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

Daha beyaz dişler için bunu ayda 1 kez uygulayın. Denemekten zarar çıkmaz, değil mi? Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşarak daha beyaz gülümsemeye sahip olmalarını sağlayın. Ayrıca hindistan cevizi yağının diğer faydalarına da göz atmayı unutmayın. İdrar yolu enfeksiyonuna, diş eti hastalıklarına ve apseye neden olan bakterileri öldürür. Mantar enfeksiyonlarını engeller Grip, HIV, tifo ve diğer enfeksiyon hastalıklarına neden olan virüslerle savaşır. Bağırsaklarda parazit oluşmasını engeller. Bağırsak hareketlerini düzenler ve hemoroidin tetiklenmesinin önüne geçer.

Ülser, kolit, huzursuz bağırsak sendromu ve Chron hastalığı gibi bağırsak hastalıklarında belirtileri hafifletir, rahatlama sağlar. Reflü belirtilerini yatıştırır. Vücutta insülin üretimini ve kan şekeri seviyesini dengeler. Vücudun magnezyum ve protein emmesini kolaylaştırarak sağlıklı kemik yapısına katkıda bulunur.

Kas ve eklemlerde iltihabı azaltır ve dokuların onarılmasına yardımcı olur. Tiroid bezinin düzgün çalışmasını sağlar. Kalp ve damar sağlığını korur. Vücuda zarar veren serbest radikallere karşı koruma sağlayan antioksidanlar içerir. Kronik yorgunluk sendromu belirtilerine karşı rahatlama sağlar. Hormonları düzenleyerek menopoz belirtilerini hafifletir. Karaciğeri güçlendirir. Sarımsak ve zeytin yağı ile karıştırılarak kullanıldığında kulak ağrısını geçirir. Hemoroide sürüldüğünde şişlik ve ağrıyı alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir