dolar

Dolarda spekülatif hareketlilik! Uzmanlardan kritik uyarı Türk Lirası, ilk fiyatlamaların yapıldığı Asya piyasalarındaki dolar karşısında sert düştü. Dolar/TL, Asya piyasalarının açılışında ilk işlemlerde 8.35’e kadar yükseldi. Kur cuma günü 7.2185’ten kapanmıştı. Ani yükselişin sebebi merak edilirken, uzmanlardan önemli uyarılar geldi. Asya’da ilk kotasyonlarda dolar/TL yüzde 16 yükseliş kaydetti. Dolar/TL saat 21:30’da yüzde 16,2’ye kadar yükselişle 8,3880’e kadar çıktı. Dolar/TL kuru haftayı 7,21 seviyesinde kapatmıştı.

Dolar/TL saat 23:30 itibarıyla 8.25’e kadar geriledi. UZMANLARDAN ÖNEMLİ UYARILAR Piyasa uzmanları, dolardaki hareketliliği . Sığ piyasadaki panik hareketlere kapılmamanın ve bu hareketliliğe sağduyulu yaklaşmanın önemine dikkat çeken uzmanlar, yatırımcılara fırsatçıların tuzaklarına düşmemeleri konusunda uyarılarda bulundu. Uzmanlar, yarınki ve önümüzdeki günlerdeki olası hareketlerin dikkatli takip edilmesi gerektiğine de dikkat çekti. UZMANLAR; SPEKÜLATİF BİR HAREKETLİLİK, PİYASALARI İYİ TAKİP EDİN

 

Piyasalardaki ön kota sınırıyla ilgili bir hareketlilik olarak yorumlayan uzmanlar, henüz piyasalar açılmadığını Uzak Doğu ve Asya piyasalarının Saat 00.00’dan başlayarak açılacağını hareketlerinin iyi takip edilmesi gerektiğini ifade ettiler. ‘YATIRIMCILARA TEMKİNLİ OLUN’ UYARISI

Piyasalarda ani değişen bir hareketlilik yaşandığını aktaran uzmanlar, yatırımcılara temkinli olmaları konusunda uyarılarda bulundu. Euro / TL fiyatlamasının henüz olmaması sebebiyle bu hareketliliğin spakületif bir hareketlilik olduğunu da ortaya koyduğu tespitinde bulunan uzmanlar, önümüzdeki günlerdeki öngörüleriyle ilgili de iyimser tablo çizdiler.

ALTIN FİYATLARI NE OLACAK? Uzmanlar, kısa süreli dalgalanmalar sonrasında radikal bir değişiklik olmadığı sürece bu hareketlerin normale döneceği görüşünü dile getirdi. Altın fiyatlarını durumunun ne olacağıyla ilgili kanaatlerini de ifade eden uzmanlar, TL/Dolar hareketliliğinin ve uluslararası altın ons fiyatındaki değişimin altın fiyatlarının yönünün belirleyeceğini dile getirdiler.

YENİ MB BAŞKANININ İLK MESAJLARI ÇOK ÖNEMLİYDİ Yeni Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun ilk mesajlarının çok önemli olduğunu vurgulayan uzmanlar, Merkez Bankasının mevcut politikalarının önümüzdeki günlerde de devam edeceği yönündeki mesajın dikkate alınması gerektiğini de dile getirdiler. İSLAM MEMİŞ’TEN UYARI: EKONOMİ DEĞİL, SİYASİ… Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, dolardaki hareketliliğin ardından açıklamalarda bulundu. Twitter hesabından açıklama yapan Memiş, ”Olay ekonomi değil siyasi, Panik yapmadan bekle gör ve sakin ol. Karşı taarruzun nedeni. Sorun iletişim. Yani perde arkasından yürütülen mücadelenin millet ile paylaşılmaması. 08:30’dan itibaren iletişim kanalları hızlı olmalı’ uyarısında bulundu.

ALTINDA SON DURUM GRAM ALTIN NE KADAR? Hafta boyu 417-418 lira seviyelerinde seyreden gram altın Merkez’in faiz kararının ardından doların düşmesiyle birlikte 404 liralara kadar geriledi. Haftanın son gününde verilere göre gram altın 404,66 liradan işlem görüyor. 7 merkez bankası duyurdu: Altın için bomba tahmin! Tarih verildi sert yükselecek

ÇEYREK ALTIN NE KADAR? Yaklaşık yüzde 1’lik değer kaybının yaşandığı çeyrek altın ise hafta açılışı öncesi 661 liradan alınırken aynı dakikalarda satış fiyatı 674 lirada bulunuyor. CUMHURİYET ALTINI KAÇ TL? Son düşüşle birlikte 3 bin liradan oldukça uzak bir görünüm çizen cumhuriyet altını ise bugün 2 bin 683 liradan alınırken 2 bin 679 liradan da satışa sunuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir