dosyasını kapattılar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk’te gazetecilerin sorularını yanıtlıyor. Soylu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: Türkiye’nin üzerine getirilmeye çalışılan bir operasyon var. Türkiye bugün siyasal istikrarı nasıl sağlıyor? Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi var ve Türkiye’de siyasi istikrar var. Ne yapmak lazım? Hepimiz unuttuk, üst üste Türkiye’deki terör saldırılarını. Her gün bir bombanın patladığı, İstanbul’da alışveriş merkezleri kapanmayı göze aldığı günler vardı.

Ben olayın tamamen fotoğrafını görüp, eski Türkiye’nin son kalıntılarını süpürmeye geldiği andan itibaren birileri devreye girdiler. Erhan Tuncel’le Sedat Peker’i kim bir araya getirdi? Erhan Tuncel yıllardan beri bu ülkenin en önemli meselelerinden birisi olan Hrant Dink cnayetinin azmettiricilerinden. Kim emanet eder? T*cav*zden dolayı karakola götürülüyor Sedat Peker ve orada her şeye kapanıyor.

Oradaki iki kişi ‘biz Bilecik’ten aldık’ diyor. Neyi diyor? Silah ruhsatlarını. Ama Bilecik’e hiç gitmedik diyor. AK PARTİ TÜRKİYE’DE MAFYAYI BİTİRDİ 2002’de gazete manşetlerinde şöyle bir şey var: Türkiye’yi mafya teslim aldı. Ben AK Parti’de değildim o dönem. AK Parti’nin Türkiye’de sağladığı en önemli meselelerden bir tanesi, AK Parti Türkiye’de ilk mafyayı bitirdi. (Niye özne sizsiniz? Kendinizi yalnız hissediyor musunuz?) Özne seçilmemin sebebi şu: Ben hükümetin bir üyesiyim. AK Parti’nin yöneticiliğini de yaptım. Terörle mücadelemize devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir