emeklilere

Emekliler özellikle pandemi dolayısıyla son aylarda oldukça zorlanmalar yaşıyor. Ekonomik anlamda Türkiye’de yaşanan bu durgunluktan payını alan emekliler merakla Kurban Bayramı ikramiyelerini beklerken; bir yandan da emekli maaşına yapılacak olan zamları beklemeye geçti. Temmuz ayında gelecek olan zam ve Kurban Bayramı ikramiyeleri dışında emeklilerin 6 ay geri ertelemeli kredi alabilecekleri duyuruldu.

Emekliler Pandemi Desteği İçin Buralardan da Destek Alabilir! Pademi dönemi için verilmeye başlanan pandemi destek ücretleri ile birlikte gıda yardımları için emekli vatandaşlar E-Devlet üzerinden başvurularını yaparak destek alabileceklerdir.

Yine bunun yanında İstanbul, Ankara ve İzmir’de oldukça yaygınlaşan askıda fatura uygulamasına da gerekli başvuruyu yaparak fatura ödemelerini de bu yolla yapabilmektedirler.Kurban Bayramı Dolayısıyla 1100 TL İkramiye Ödenecek! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geride kalan günlerde emekliler için bayram ikramiyesinde zam yaptıklarını duyurmuştu ve bu bağlamda Ramazan Bayramı’nda 1100 TL bayram ikramiyesi emeklilerin hesaplarına yatmıştı. Ramazan Bayramı sonrasında Kurban Bayramı’nda da yine 1100 TL bayram ikramiyesinin yatacağı açıklandı. Bu ikramiyelerden faydalanabilmek için herhangi bir yere başvuru yapmanıza gerek yoktur, bu ücretler de emekli maaşınız yattığı hesaba yatmaktadır.

Bankalardan Promosyonlarınızı Almayı Unutmayın! Her bankanın emeklilerin kendi bankalarından maaş alması için teşvik olarak sundukları promosyon miktarları da güncellendi.

Bu bağlamda birçok banka emekliler için promosyon şartlarını açıklarken; buna bağlı olarak 2000 TL’ye kadar promosyon veren bankalar olduğunu hatırlatmakta fayda olacaktır. Bunun yanında ayrıca bankalar bazı kredi ve kredi kartı işlemlerinde de emekliler için kolaylıklar sağlayabilmektedirler. Promosyon ücretini almak için 3 yıl boyunca bir bankadan maaşınızı alma sözü vermeniz ve bu bağlamda promosyonunuzu almanız gerekir. Genellikle bankalar promosyon ücretini hatırlatsa da siz yinede unutmayın…

Faizsiz Kredi Şansı! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emekliler için duyurduğu bir diğer müjde ise kredi müjdesi oldu. Buna göre bankalardan yapılan düzenlemeye göre emekliler maaş aldıkları bankalardan maaşlarının 10 katı kadarını faizsiz kredi alabilmelerinin önü açılmış oldu. Bu bağlamda 2700 TL maaş alan bir emekli vatandaş 27 bin TL’lik kredi alırken faiz ödemekten kurtulabilmektedir. Yine bu krediler arasında 100 bin TL’lik kredilerde de düşük faiz fırsatı sunan bankalardan 3 ila 6 ay geri ödemesiz koşulların da bildirildiği ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir