Emine Erdoğan

EMİNE HANIM BÖYLE GELİN OLMUŞ! YIL 1978! ŞOK OLACAKSINIZ!KÜRSÜDE GÖRDÜĞÜ KİŞİ BİR GECE ÖNCE RÜYASINA GİRMİŞTİ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan 1978 yılında evlendi.Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan eşi ve 4 çocuğunun annesi Emine Hanım ile tanışma hikayeleri oldukça ilginç.

Emine Erdoğan, rüyasında hiç tanımadığı bir erkeği görür. Ertesi gün İslamcı kadın Yazar Şule Yüksel Şenler ile İstanbul Tepebaşı’ndaki MSP’nin toplantısına gider.

Emine Hanım bir süre sonra rüyasında gördüğü kişinin, yani Recep Tayyip Erdoğan’ın kürsüde konuşma yaptığını fark eder.Ve ilk görüşte başlayan aşk evlilikle taçlanır.Tabii bu evliliğe girmeden önce Tayyip Erdoğan’ın annesi Tenzile Hanım’ın ciddi engellemesine de bakmak lazım. Tenzile Hanım, o sıralar oğluna Karadenizli ve çarşaflı bir eş bulmuştur.

Devreye giren Şule Yüksel Şenler, genç Tayyip’i karşısına alıp şunları söyler:”Bak Tayyip, çok faal bir insansın, istikbalin parlak görünüyor. Yarın başlardan biri olacaksın. Senin yanında çarşaflı bir hanım olmaz…”

Genç Tayyip, Şenler’i dinler ve sonunda annesini ikna edip, Emine Hanım ile 1978 yılında vuslata erer. Nişan, Emirgan yolu üzerindeki Oba Gazinosu’nda, düğün ise Fatih Akdeniz Caddesi üzerinde pastaneden bozma bir düğün salonunda yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir