Erdoğan sonrası

Bakan Soylu, Haber Global’de yayınlanan “Az Önce Konuştum” programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Bakan Soylu, “Tayyip Erdoğan siyaseti bıraktığı andan itibaren siyaset yapmam.” dedi.İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Haber Global ekranlarında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.Bakan Soylu’nun açıklamalarından satır başları:

Sosyal medyada hakaret 2020’de 15 bini aşkın hakarete maaruz kaldım. Sizce bu normal mi? Ben Taşlıtarla’da büyüdüm. Küfürün her çeşidini iyi bilirim. Ama bu küfürü hayatımda duymadım. Bu benim iç meselem. Kendi kendimi yedim.

Buna itiraz etmek benim kişisel hakkım. Ben itiraz etmezsem ben evlat olmam, ben itiraz etmezsem ben insan olmam. Karakterimizi, kimliğimizi, altımızdaki koltuk ya da giydiğimiz takım elbise belirlemiyor. Sosyal medyanın özgürlük alanı olarak tanımlanması yanlış.”Erdoğan siyaseti bırakırsa…” Tayyip Erdoğan siyaseti bıraktığı andan itibaren siyaset yapmam.

“Azerbaycan’da hasretimizi dindirdik” Benim için yarın önemli değil bugünü aşmak önemli. Bugünü aşarsak yarın gelecek. Bu hikayeyi tanımlamak Cumhurbaşkanı Erdoğan ile olur. Kendi partisini yönetemeyenler sallayıp duruyor. Biz bugün Suriye, Irak, Libya, Azerbayca’ndayız. Azerbaycan’da hasretimizi dindirdik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan siyaseti bırakırsa ben de bırakırım. Benim de bırakmamı isterse ben de başım üstüne.”Sınıra fotoğraf için gitmiyorum” Sadece özel günlerde oraya gitmiyorum. Bahsedilen günlerde de ben orada oluyorum. Şu anda 6 tane Eren operasyonumuz var. Kahramanlarımızın büyük bölümü 6 metre karda mücadele veriyor. 1250 mağaraya girdik bu operasyonlarla. Birincisi benim sahayı takip etmem lazım. Sınır duvarlarından biz sorumluyuz, strateji yürüyor, onlara bakmak zorundayız. Ben oraya fotoğraf çektirmeye değl, strateji doğru mu?, arkadaşlarımıza moral vermeye, oradaki vatandaşların neye ihtiyacı olduğunu öğrenmek için gidiyorum.

Hayvanlara karşı işlenen su’çlar 1041 polis merkezimizde bu birimlerin hepsini oluşturduk. 81 vilayette de bunların şube müdürlüklerini kurduk. “Haydi” diye uygulama yaptık. Polis, jandarma, belediye ve bizim kendi içimizdeki bünye bakıyor. Benim telefonuma günde çok sayıda mesaj geliyor. Hayvanseverlerle karar verdik. Eksiklerimizi ne yapmamız gerektiğini konuştuk. 8 bin 843 ihbar geldi. Biz bu ihbarların hepsine gidip müdahele ettik. 864 kişiye işlem yapıldı. Bazen de bu ihbarlar asılsız çıkıyor.”2 kedi ve 2 köpeğim var” Benim 2 kedi ve 2 köpeğim var. Kedillerimden biri bensiz kolay kolay uyumuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir