faruk fatih özer

Kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer yaklaşık iki milyar dolar para ile yurt dışına kaçarken, kripto para piyasasındaki vurguna yönelik ise sosyal medyada bir kullanıcının dört gün önce uyarıda bulunduğu ortaya çıktı. Thodex üzerinden dijital para Dogecoin’in piyasa fiyatının yüzde 30 altına satıldığına dikkat çeken ‘Gedrik Gerard’ isimli Twitter kullanıcısı, borsadaki anormal hareketliliği de gösteren bir grafik paylaşarak bunun bir kaçış stratejisine benzediğine de vurgu yapmış.

Kripto para borsaları Thodex’te ortaya çıkan vurgun ile sarsıldı. Borsanın CEO’su Faruk Fatih Özer yaklaşık iki milyar dolar para ile yurt dışına kaçtı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından şirkete yönelik re’sen soruşturma başlatılırken Thodex’in Kadıköy’de bulunan merkezine giden polis ekipleri ise ofiste inceleme yaptı.

KAÇIŞ FOTOĞRAFI ORTAYA ÇIKTI Öte yandan kripto para dolandırıcılığı iddiasıyla ilgili aran an Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in Türkiye’den ayrılırken fotoğrafı da ortaya çıktı. Özer’in 2 milyar dolarlık kripto parayla 20 Nisan Salı günü saat 19.50’de Arnavutluk Tiran’a kaçtığı belirlendi.

HESAPLARA EL KONULSUN 391 bin kişinin sistem üzerinden işlem yaptığı öğrenilirken mağdurlar ise avukatları ile suç duyurusunda bulunarak Thodex isimli kripto para borsasının sahibi olan Koineks A.Ş. şirkete ve yetkililerine ait hesaplara el konulması yönünde talepte bulundu. DÖRT GÜN ÖNCE UYARMIŞ! Geçtiğimiz aylarda yatırımcıları çekilişle Porsche marka lüks araç vererek kendi borsasına çekmeye çalışan Faruk Fatih Özer’in sahibi olduğu Thodex’e ilişkin sosyal medyada dört gün önce dikkat çeken bir uyarının yapıldığı ortaya çıktı.

BU BİR KAÇIŞ STRATEJİSİNE BENZİYOR Gedrik Gerard isimli Twitter kullanıcısı, 17 Nisan’da yaptığı paylaşımında Thodex üzerinden dijital para Dogecoin’i piyasa fiyatının yüzde 30 altında satıldığına dikkat çekerek bunun bir kaçış stratejisine benzediğine vurgu yapmış.

Gedrik Gerard isimli Twitter kullanıcısının paylaşımındaki ifadeler şu şekilde; ”Türk borsası Thodex’i inceliyor musunuz? Doge’yi yüzde 30 piyasa fiyatının altında satıyorlar ve onları geri almaya çalıştığınızda coinleri alıkoyuyorlar. Bu bir kaçış stratejisine benzemiyor mu? 24 saat içinde 500 milyon doların üzerinde Doge ticareti yaptılar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir