Filistin devleti

Filistin haber ajansı WAFA’ya göre, Temim, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ı telefonla arayarak, iş*gal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’da yaşananlarla ilgili görüş alışverişinde bulundu. Ülkesinin, Kudüs’te varoluş mücadelesi veren ve haklarını geri kazanmak için çalışan Filistin halkının yanında olduğunu vurgulayan Şeyh Temim, “Katar, İsrail’in sal*dırıl*arını durduracak ve Filistin halkına yönelik zulmü sonlandıracak her türlü rolü oynamaya hazırdır.” ifadesini kullandı.

Şeyh Temim ayrıca, Filistinlilerin birlik olmasının ve bu sal*dırı*lara karşı koymak için ulusal birlik hükümetinin kurulmasının önemine işaret etti.

Filistin Devlet Başkanı Abbas ise Kudüs’te yaşanan son gelişmelere dair Temim’e bilgi verdi ve ulusal birliğin sağlanması konusunda onunla aynı görüşü paylaştığını dile getirdi.

İş*gal altındaki Doğu Kudüs, Şeyh Cerrah Mahallesi’nde yaşayan Filistinlilere zorunlu göç te*hdidi nedeniyle g*ergin günlere sahne oluyor. İsrail polisinin Mescid-i Aksa’daki sal*dırıl*arı da kutsal kentteki gerilimi artırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir