flaş karar

Orman işçileri ile k’avga yaşamıştı! Yusuf Güney’den flaş karar

Sanatçı Yusuf Güney, gönüllü orman işçisi oldu. Antalya Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici, “Sanatçı Yusuf Güney de sanatçılığının yanında o bir y’angın gönüllüsü olarak bir ormancı oldu. Bundan sonra hep birlikte olacağız. Yusuf beyi bundan sonra y’angın üniformasıyla ya’ngınlarda göreceksiniz.” dedi. Yusuf Güney ayrıca, kavga yaşadığı orman işçilerinden ş’ikayetçi olmaktan vazgeçeceğini, gerekirse özür dileyeceğini duyurdu.

Sanatçı Yusuf Güney, gönüllü işçi olarak Antalya’daki orman yangınlarının kontrol altına alınmasına destek verdi. Antalya Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici, AA muhabirine, Manavgat, Gündoğmuş ve Alanya yangınlarının kontrol altına alındığını söyledi.

Yaklaşık 35 yıllık ormancılık hayatında ilk kez bu kadar büyük bir yangın yaşadıklarını bildiren Dikici, günlerdir poyraz estiği ve nem seviyesi yüzde 5’lere kadar düştüğü için çalışmaların güçlükle yürütüldüğünü aktardı. Orman yangınlarında milletle birlikte hep birlikte mücadele edildiğini anlatan Dikici, şu şekilde konuştu:

“Bu fe’lakette anladık ki bütün Türkiye Cumhuriyeti, devletin tüm kurumları herkes bu yangındaydı, hep birlikte mücadele ettik. Köylü, vatandaş, şehirli, diğer kurumlarla birlikte mücadele edildi ve milli bir ruhu meydana getirdi. Bir felaket yaşadık, Allah bir daha göstermesin. Orman teşkilatı olarak gururlandık, üzerimize düşeni yaptığımızı düşünüyoruz ve günlerce aç, susuz, uykusuz, dinlenmeden daimi a’teşle mü’cadele ettik. Sanatçı Yusuf Güney de sanatçılığının yanısıra o bir yangın gönüllüsü olarak bir ormancı oldu. Bundan sonra hep birlikte olacağız. Yusuf beyi bundan sonra yangın üniformasıyla yangınlarda göreceksiniz. ”

“Böyle zamanlarda kırgınlık, küslük olmaz”

Yusuf Güney ise yaşanan olayın küresel bir kriz olduğunu, dünyanın çoğu yerinde bu yangınların yaşandığını söyledi. İstanbul’da konserdeyken yangın haberini duyunca yangın tüplerini alarak bölgeye ulaştığını anlatan Güney, yangınların insanüstü bir güçle önlendiğini vurguladı.

İki gündür kamuoyunu meşgul eden üzücü olay yaşandığına değinen Güney, “Kimse uyumuyordu, yangınla mücadele edenlerin hakları ödenmez. Buraya geldiğimde talihsiz bir şey yaşandı. Ormancılarla aramızda tartışma yaşandı karşılıklı ş’ikayetçi olduk.

Ben bütün şikayetlerimi çekeceğim. Böyle zamanlarda kırgınlık, küslük olmaz. Hepimiz aynı amaç için buradayız. Kavga ettiğimiz arkadaşlarla bizzat görüşeceğim, gerekirse özür dileyeceğim. Birlik ve birliktelikte kötü günleri acele atlatacağız.” dedi.

Konuşmaların ardından Antalya Orman Bölge Müdürü Dikici, orman işçisi yeleği ve şapkasını Güney’e hediye etti. Manavgat’ta günlerdir devam eden ve bugün kontrol altına alınan orman yangınlarına müdahale etmek isteyen Güney ile orman işçileri arasında yaşanan münakaşa kavgaya dönüşmüş, olay ardından taraflar karşılıklı birbirinden ş’ikayetçi olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir