girişim

Birleşik Devletler gene büyük bir oyun peşinde Rusya’yı bahane ederek Türkiye sınırlarına binlerce A’skerve 400 den fazla zırhlı araç yığdılar A’BDnin Balkanlar ve Ege’de varlık göstermek, Rusya ile Türkiye’yi kuşatmak için Yunanistan’ın Dedeağaç şehrinde kurduğu üs büyük bir c’ephaneliğe dönüştü. P’entagon, Türkiye’ye 40 km mesafedeki şehre en az 400 tank ve z’ırhlı araç sevk ederek Türkiye’nin egemenlik haklarını resmen ihlal etmeye başladı

TÜRKİYE’YE ÇOK YAKIN YERE SEVKİYATLAR HIZ KESMİYOR Birleşik Devletlerin Balkanlar, Doğu Akdeniz-Ege’de varlık göstermek ve Rusya ile Türkiye’yi baskılamak için Dedeağaç’ta kurduğu üs tam bir c’ephaneliğe döndü.

Haziran ayı başında yapılan ‘Defender Europe 2021’ t’atbikatı için Türkiye sınırına 40 km uzaklıktaki Dedeağaç’a yüzlerce a’skeri araç gönderen P’entagon, bölgeye yeni bir sevkiyat gerçekleştirdi.

T’ANK VE ZIRHLI ARAÇLAR SINIRIMIZDA En az 400 a’skeri araçtan s’evkiyatta M1A2 Abrams t’ankları, M117 z’ırhlı araç ve M2A2 Bradley z’ırhlı m’uharebe araçları ve helikopterler bulunuyor. Dedeağaç limanındaki iki kargo gemisinden boşaltılan s’ilahların bir kısmının Balkanlar’da gerçekleştirilecek N’ATO tatbikatları için demiryolu ve karayolu ile Bulgaristan ve Romanya’ya sevk edildi. Bazı araçları da Yunanistan’da kalacağı belirtildi.

K’OMUTAN DA DEDEAĞAÇ’TA Dedeağaç’a gelen P’entagonun ulaştırma biriminin Avrupa ve Afrika K’omutanı Josh Hirsch, Dedeağaç limanında bizzat indirme o’perasyonunu yakından izledi. Josh Hirsch basına yaptığı açıklamada Dedeağaç’ın Avrupa’daki s’avaş araçlarının nakil ve geri dönüşü önem kazandığını belirterek son sevkiyatla birlikte Dedeağaç’ın ilk kez paletli araçların naklinde kullanıldığını söyledi. Hirsch, “Bu bir dönüm noktası” dedi yapılan bu sevkiyatlar Türkiye’nin büyük t’epkisini çekti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir