ikramiyeler

Milyonlarca Emekli İçin İkramiye Müjdesi Geldi… Milyonlarca Emekli Vatandaşa Müjde….Ayrıntılar Haberin Detayındadır…Milyonlarca Emekliye İkramiye Müjdesi! Ödemeler Ne Zaman Yapılacak? Emeklilerin Bayram İkramiyeleri Ne Zaman Ödenecek, İkramiye Tutarları Ne Olacak? Emekli vatandașlarımızın bayram ikramiyesiyle ilgili her șeyi 8 soru altında bu haberde cevaplıyoruz.

Emeklilere bu yıl da ödenecek ikramiye miktarı 2000 TL olacak. İlk ikramiye, büyük olasılıkla 10-12 Mayıs’ta ceplere girecek. Mayıs ayı bitmeden emekli aylığı bağlananlar da bu ödemeden yararlanacak. Yeni emekli olanlar bayram ikramiyesi alabilecek mi? SGK’dan yașlılık, vazife malullüğü, malullük, ölüm aylığı ile sürekli iș göremezlik geliri alanlara ödenecek. Ayrıca SGK’dan aylık alan; șehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, șampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandașlar ile bu kișilerin hak sahiplerine verilecek.

ÖDEME MİKTARI NE KADAR?

Emekliler Ramazan ve Kurban bayramlarından önce bin lira alacak. Diğer kesimlere ise hisse veya iș göremezlik derecesi oranında ödeme yapılacak.

2 AYLIK ALMAKTA OLANLAR NASIL BİR YOL İZLEYECEK?

2 dosyadan hangisinde aylık oranı daha yüksek ise o dosya baz alınarak ödenecek.

ÖDEMELERDE KESİNTİ OLACAK MI?

İkramiyeden kesinti yapılamıyor ve haczedilemiyor.

ÖDEME TARİHİ NE ZAMAN?

Ramazan Bayramı ikramiyesinin 10-12 Mayıs, Kurban Bayramı ikramiyesinin 12-19 Temmuz tarihleri arasında ödenmesi bekleniyor. Tam tarihleri Çalıșma Bakanlığı açıklayacak.

BAŞVURU YAPILACAK MI?

Hayır, SGK ödemeyi bașvuru gerekmeksizin yapıyor.

MİKTAR YÜKSELECEK Mİ?

İkramiye tutarı yasa kapsamında bin lira olarak belirlendi. Emeklilerin, ikramiyenin bu yıl artırılması yönünde beklentileri bulunuyo

YENİ EMEKLİ OLANLAR DA ALABİLECEKLER Mİ?

İkramiyeden yararlanmak için ‘ödemenin yapılacağı tarihte gelir ve aylık almak’ șartı aranıyordu. Geçen yıl yapılan değișiklikle bu ibare ‘bayramın içinde bulunduğu ayda’ șeklinde değiștirildi.Mayıs ayı sonuna kadar aylık bağlananlar Ramazan Bayramı ikramiyesini alabilecek.Mayıs’tan sonra Temmuz sonuna kadar emekli aylığı bağlananlar ise Kurban Bayramı ikramiyesinden faydalanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir