ilkokul öğrencisi

İlkokul 3.sınıf öğrencisiyim. 3-H sınıfının da birincisiyim. Öğlen yemek saati gelsin istemiyorum. Ben salçalı ekmeği de, babamı da hiç sevmiyorum. Anneme soruyorum: ‘’Babam neden kendini astı’’ diyorum. Çok borcu varmış. Üzüldüğü için böyle yapmış.Hiç sevmiyorum babamı. Beni böyle bırakıp gitmeye yoktu hakkı. Öğretmen elime bir kağıt verdi. Al bunu müdüre götür de gel dedi. Ben sınıftan çıkınca sınıftaki sırama herkes yiyecek bir şeyler koymuş. Masamın üstü tost, süt ve daha bir çok şey ile dolmuş. Şimdi 3 gündür öğle yemeği saatinde herkes ayağa kalkmamı bekler oldu.

Atılacak ve günah olacak diye birazını yiyiyorum. Kalanını ise çantama koyup eve götürüyorum. Bu yapılanlardan utanıyorum ve ben babamı hiç sevmiyorum. Herkes teneffüste kantine koşuyor nedense. Hadi sende gelsene diyor hep bana yanımdaki sıra arkadaşım Ayşe’de. Gelirdim tabii annem para verse. Her teneffüs giderdim bende geçen sene. Ama annem hiç para veriyor ki bende seninle geleyim be Ayşe.

Herkesi annesi babası gelip alıyor. Kimisi servise biniyor. Ben ise eve tek başıma yürüyorum. Annemin işten gelmesine daha iki saat var daha diye yollarda ağlıyorum. Sırama yiyecekler gelmesin. Arkadaşımın annesi bizim eve 2. el kıyafet getirmesin. Ayşe bana ‘’Haydi kantine gidelim’’ demesin. Artık okumak istemiyorum.Ben… Babamı hiç sevmiyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir