ince’nin ilk belediyesi olacak

Partileşme çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Muharrem İnce’nin Cumhuriyet Halk Partisinden ayrılışı için artık son hamlelerini yerine getiriyor. Nevşehir Avanos’ta parti tüzüğüyle ilgili kampta 80 kişilik bir ekiple kamp yapan Muharrem İnce ile birlikte hareket edecek CHP’li isimler ise kulislere yansımaya başladı. Bazı isimlerin kampta olduğu da belirtiliyor.

CHP’DEN İLK FİRE

CHP’den iki dönemdir İbradı Belediye Başkanı olan Serkan Küçükkuru daha önce de parti yönetimine ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik eleştirilerle ön plana çıkmıştı. CHP’nin son yapılan kurultayında ise Kılıçdaroğlu’na oy vermediğini açıklayan Küçükkuru, dün ise CHP’den ayrılacağının sinyallerini vermişti. ‘KISIR DÖNGÜDE SİYASET YAPIYOR’ Muharrem İnce’nin, parti kuruluşunu hızlandırmak ve tüzüğü belirlemek için Nevşehir’de bir otelde kampa giren 80 kişilik ekip içerisinde yer aldığı öğrenilDİ.

İNCE’NİN İLK BELEDİYE BAŞKANI OLACAK

Küçükkuru, bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla partisinden istifa ettiğini açıkladı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Antalya’ya onlarca defa gelen genel başkanımız AKP’den aldığımız, 34 sene sonra CHP bayrağını diktiğimiz İbradı’ya, istememize rağmen hiç uğramadı. Sonra kırsaldan neden oy alamıyoruz diye yakınıyoruz. Her hafta bir gaf yapmakta etkin muhalefet yapmak yerine AKP Genel Başkanı’nın gündem değiştirmek için ortaya attığı laflara cevap vermeyi tercih edip kendi iktidar programını halka anlatmak yerine kısır bir döngüde siyaset yapmaktadır. Ben de bu durumdan rahatsız olduğum için partimden istifa ediyorum. Daha etkin siyaset yapacağına inandığım Muharrem İnce’nin başlattığı hareketle kuracağımız partide mücadele edeceğim.”Küçükkuru, Muharrem İnce’nin kuracağını açıkladığı partinin ilk belediye başkanı olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir