ingilterede yaşayan somalili

İngiltere’de yaşayan Somali’li fakir bir kadın, yardım almak için bir radyo istasyonunu arar. Bu radyo programını dinleyen ateist bir İngiliz, bu müslüman kadınla dalga geçmeye karar verir. Kadının isim ve adresini aldıktan sonra sekreterini çağırarak ona büyük miktar gıda ve yardım malzemeleri alıp kadına götürmesini ister. Ve sekretere; _”Eğer kadın gıdayı kimin gönderdiğini sorarsa, ona şeytandan olduğunu söyle”_ diye emreder. Devamında ise hayatına yön veren o ibretlik olay gerçekleşir..

İngiltere’de yaşayan Somali’li fakir bir kadın, yardım almak için bir radyo istasyonunu arar. Bu radyo programını dinleyen ateist bir İngiliz, bu müslüman kadınla dalga geçmeye karar verir.

Kadının isim ve adresini aldıktan sonra sekreterini çağırarak ona büyük miktar gıda ve yardım malzemeleri alıp kadına götürmesini ister. Ve sekretere; _”Eğer kadın gıdayı kimin gönderdiğini sorarsa, ona şeytandan olduğunu söyle”_ diye emreder.

Sekreter, kadının evine geldiğinde, kadın mutlulukla gelen malzemeleri kabul eder.

Sekreter ona: _”Bunları kimin gönderdiğini bilmek istemiyor musun”_ diye sorduğunda; Fatima isimli okuma yazma bilmeyen bu kadın; Ataist İngiliz düşünürü *Dr. Timothy Winter*’in müslüman olup adını *Abdülhakim Murad* olarak değiştirmesine vesile olacak şu hârika cevâbı verir : “Kimin gönderdiği ile ilgilenmiyorum. Çünkü ALLAH bir şeyin olmasını istediğinde şeytanlar bile ona itaat eder” der..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir