işte yenimarket

Türkiye’de serbest piyasa ekonomisi diyerek piyasayı domino eden 5 zincir markete deyim yerindeyse s’avaş açıldı Vatandaş temel gıda ürünlerinin ucuz olmasını istiyor

Reisi Cumhur Erdoğan’ın 1000 şubeye ulaşacak dediği Tarım Kredi Koparatifleride organik ürünler sattığı için vatandaşın derdine çare olamadı işte bu yüzden Vatandaşın ürünlere ucuz ulaşımının sağlanması için ülke çapında ‘Koopgross zincir marketler açılacak.

 

KOOPGROSS ZİNCİR TANZİM SATIŞ MARKETLER GELECEK

Bu formatta mahalle bakkallarına ve küçük marketlere de bayilik verilirken, vatandaşın ürünlere ucuz ulaşımı sağlanacak. Öte yandan edinilen bilgiye göre f’ahiş fiyatçı zincir marketleri asıl üzecek d’arbe ise 2022 yılında gelecek.

Küçük mağaza formatının yanında ülke çapında kooperatif ürünleri ile birlikte ulusal ve uluslar arası marka ürünlerin satışı için 1.000 1.500 metrekare büyüklüğe sahip olacak Koopgrosslar açılacağını anlatan Yıldırım, Ocak ayından itibaren ise aile bakkal ve marketlerini korumak için Koop markeT adı altında bayilik imkanı getireceklerini açıkladı.

İşte kooperatif market stratejisi

Tarladan sofraya kadar bir zincir kuran ve çiftçinin ürettiği ürünü doğrudan halka ulaştıran Tarım Kredi Kooperatif Marketlerin Genel Müdürü Yıldırım yaptığı son dakika açıklamasında Kooperatif marketlerinin büyüme stratejisini ve uyguladıkları fiyat politikasını açıkladı.

Aile marketlerine bayilik imkanı

Yıldırım, franchise modeli kurarak bununla da geleneksel kanaldaki market ve bakkalları Tarım Kredi çatısı altına alarak desteklemeyi planladıklarını belirterek, “Bu şekilde Ocak ayından itibaren bayilik modeliyle açacağımız marketlere KoopmarkeT adını vermeyi planlıyoruz. Bizim kendi bünyemizdeki marketlerin adı ise KooperatiF market olacak. Türkiye’de şu anda 30 bin aile marketi var. Bunların önemli bir kısmına bayilik vermeyi hedefliyoruz” dedi.

Aynı zamanda 1000-1500 metrekare büyüklüğünde KoopgrosS’lar açacaklarını da anlatan Yıldırım, “Yaklaşık 400 500 bin nüfusun olduğu şehir merkezlerinde KoopgrosS’lar açılacaklar. Bu marketlerin ilkini Gaziantep’te açtık. İkincisini Bağcılar da üçüncüsünü yine Gaziantep Şahinbey’de açacağız. Yıl sonuna kadar başta İstanbul, Ankara, Gaziantep ve Konya olmak üzere KoopgrosS marketler açacağız” dedi.

Fiyat olarak yüzde 5 daha ucuz

Geçen sene çiftçiden yeterince ürün aldıkları için bu yıl fiyatları belli bir seviyede tutmayı başardıklarını anlatan Yıldırım, “Mesela biz yağ fiyatlarını artırmadık. Çünkü bizim 30 bin ton ayçiçek yağımız vardı. Pirince, fasulyeye, salçaya zam yapmadık dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir