istifa

Son dakika haberi: Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu isitifa hakkında ilk kez konuştu.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu, “İstifa etmeyi asla düşünmüyorum” dedi. Bulu, protestolarla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Öğrenciler başkalarının özgürlüğünü engelleyici tarzda duruma girdiler. Uyarılmalarına rağmen abluka kalkmadığı için tedbir alma zorunluluğu doğdu. Bütün olay bundan ibarettir.

Boğaziçi Üniversitesi Türkiye’nin en güzide kurumlarından birisi. Boğaziçi öğrencilerinin ve hocalarının her türlü görüşü çok önemli. Demokratik sınırlara uyduğu sürece insanların kendini ifade etme hakları vardır.

Ben de buna sonuna kadar izin veren bir rektörüm. Bununla birlikte başkalarının haklarını suistimal eden, onları zorlayan noktalara geldiği zaman da bunları olabildiğince engellemeye çalışıyorum. Demokratik eleştiri kültürünü mutlaka bizim korumamız lazım. Bu ülkemiz için de Boğaziçi için de çok önemli.

Maalesef bazı gruplar bu protesto kültürünü biraz aşırıya götürdüler. Evvelsi gün rektörlük binasının 3 kapısı da ablukaya alınarak içeride çalışanların saat 9’a kadar dışarı çıkmaları engellendi fiili olarak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir