kar yağışı

Kara kış geliyor! İstanbul 7 gün kar yağışı etkisi altına girecek. Küresel tahmin sistemlerinde yer alan verilere göre 12 Şubat’tan itibaren Türkiye genelinde ciddi bir soğuma yaşanacak, yurt genelinde kar yağışlı günler görülecek. İstanbul cuma gününden itibaren kar yağışının etkisi altına girecek ve yaklaşık 7 gün boyunca kar yağışı aralıklarla sürecek. Soğuklar şubat sonuna kadar İstanbul’u terk etmeyecek.

Türkiye genelinde sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerine çıktı ve birçok ilde par’çalı bulutlu bir hava gözleniyor. Tahminlere göre hafta ortasında yağışlar yurdu etkilemeye başlayacak ancak sıcaklıklar cuma gününe kadar düşmeyecek.

12 Şubat’ta hava değişiyor. Küresel tahmin sistemlerine göre 12 Şubat Cuma günü yurt yeni bir soğuk hava dal’gasının etkisi altına girecek. Hava hız’la soğuyacak, yurdun önemli kısmını kar etkileyecek ve soğuklar şubat ayının sonlarına kadar yurdu terk etmeyecek.

İstanbul günlerce kar alabilir. Gelecek cuma günü yurdu etkilemesi beklenen soğuk hava sistemi İstanbul’u da etkileyecek. Küresel tahmin sistemlerinin son verilerine göre İstanbul önümüzdeki cumadan itibaren kar yağışının etkisi altına girecek ve yaklaşık 7 gün boyunca kar yağışı aralıklarla sürecek. Soğuklar şubat sonuna kadar İstanbul’u terk etmeyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir