kentte eğitime ara

Yüz yüze eğitimde karantina haberinin geldiği ilk il Bilecik oldu. Merkeze bağlı Vezirhan Beldesinde eğitim veren Vezirhan Ortaokulu’nda eğitim gören 6’ıncı sınıf öğrencilerinin 2’sinin PCR testi neticeleri pozitif çıktı.

23 öğrencisi tespit edilen sınıf anında karantinaya alınırken, evlerine gönderilen öğrenciler 14 gün süresince uzaktan eğitim alacakları bildirildi.

UZAKTAN EĞİTİME GEÇİLDİ

Öte yandan dün de Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi ve Bozüyük İMKB Anadolu Lisesi 3’er öğrencinin PCR testi neticeleri pozitif çıkmıştı. İki okuldan 2 sınıf karantinaya alınırken, bu öğrencilerinden 14 gün süresince uzaktan eğitim alacakları bildirilmişti.

DENİZLİ’DE 6 OKULDA GÖRÜLDÜ

Denizli’de Şemikler Ortaokulunda 7. sınıf şubelerinden birisinde 2 öğrencinin corona virüsü bulguları göstermesi üstüne PCR testi uygulandı. Öğrencileri pozitif çıkması neticesi sınıf karantinaya alındı. Karantinaya alınan katagoride eğitim ise uzaktan devam ediyor.

Denizli çapında karantinaya alınan okul adedi ise 4’ü lise, 2’si ortaokul olmak üzere toplamda 6 oldu.

ERZİNCAN’DA BİR SINIF KARANTİNAYA ALINDI

Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi’nde 11. sınıf da okuyan 2 öğrencinin PCR testinin pozitif çıkması sonunda katagoride tespit edilen bütün öğrenciler evlerinde karantinaya alındı.

Öğrenciler, hijyen kurallarına ilgi edilerek okul çıkışında velilerin gözetimi altında evlerine gönderilirken, sınıf ise dezenfekte edildi. Yakın ilişkili öğrencilerin 14 gün süresince karantinada kalacakları bildirilirken sağlık durumlarının iyi bulunduğu öğrenildi.

ÖĞRETMENLER KARANTİNAYA ALINMADI

Öte yandan, Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sağlık İl Müdürlüğü rastgele bir olumsuzluk yaşanmaması için mevzu ile ilgili bütün tedbirleri aldı. Hem de okulda eğitim vermeye devam eden öğretmenlerin ise karantinaya alınmadığı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir