kimse beklemiyordu

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, partisinin İnegöl İlçe Teşkilatı’nın kongresine katılmak için geldiği kentte vatandaşlarla bir araya geldi, esnafı gezdi.Ağıralioğlu, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin’nin HDP’nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi’nde açtığı davayla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:”Türkiye’nin 1984 yılından beri ter’örle ilgili gündemi var. Türkiye’nin iç istikrarını bozma organizasyonuna dönmüş bir ci’nayet şebekesinin zaman zaman siyaseti de enfekte ettiği, lekelediği durumlar var.

Türkiye bir hukuk ülkesi. Bu topraklarda bin yıldır duruyoruz. Başımıza bin bir türlü olaylar geldi bu topraklarda, yıkılmadık. Bugün de ter’öre yıkılmayacağız. Bugün de ülkemizin medeni ülkeler arasındaki müstesna yerini,

demokrasisinin kuvvetini, kıymetini, hukukun üstünlüğüne dayalı iddiasını, iradesini gölgelemeden problemleri çözebilme kabiliyeti göstermeliyiz. Türkiye’nin pek çok sorunu var, bizim İYİ Parti olarak gördüğümüz en büyük sorun; Türkiye’nin problem çözme kabiliyeti olan iradesinden haberi yok. Uzun zamandır Türkiye problem çözebilme kabiliyeti olan bir irade ile buluşamıyor.

 

Pek çok zamandır problemler çözülemiyor. Adaletinden emin olunan ülkeyi organize etmek durumundayız.””TER’ÖRÜN GÖLGESİNDE KALAN PARTİ KAPATILSIN”Sözlerine, “Hiç kimse seçilmiş olmayı suç işleme hürriyeti gibi algılamamalıdır, hiç kimse seçildim diye suç işleme hakkını kazandım duygusuyla siyaset yapmamalıdır” diyerek devam eden Ağıralioğlu, şunları kaydetti:”Te’rör, siyasetin değil memleketin gündeminden çıkarılmalıdır. Al bayrağın altında çocuklarımız mutlu yaşasın diyedir gayretimiz. Al bayrağa sarılı tabutlar görmek istemiyoruz. Siyaset şu kararı vermek zorundadır; Ter’örle mesafesizlik siyaseti enfekte ediyor. HDP, PKK’ya savaş açmak zorundadır.

Açmadığı müddetçe, terö’rün gölgesinde kalıp, meşruiyet alanını kendi kendine kapatacaktır. O iradeyi göstermedikleri müddetçe, bu tarz siyasi tartışmaların içinde hukuk mutlaka kendi üzerine düşeni yapmak zorunda kalacaktır. İYİ Parti de AK Parti de MHP de ter’örün gölgesinde kalırsa, onlar da kapatılsın. Kurallar suçlara gören tanımlanmalıdır. Kim ihlal ederse, cezasını ödemelidir.”KILIÇDAROĞLU KAPATILMAMALI DEMİŞTİCHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Halkın desteğini alan siyasi partiler yaşar, alamayanlar tarihin çöp sepetine atılırlar. Dolayısıyla biz siyasi partilerin kapatılması ve sonlandırılması gibi bir süreci kapatmak zorundayız” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir