külliyeyi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gençlerle olan diyaloğunu eleştiren Kılıçdaroğlu; “Erdoğan, bu ülkenin evlatlarıyla, azarlar gibi konuşamazsın. Sen onlara hizmet etmek için oradasın. İşini düzgün yap!” dedi.”SARAYI YURT YAPMAYI DÜŞÜNEBİLİRİM” Daha önce iktidar olurlarsa Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı Üniversite yapmayı planladığını açıklayan Kılıçdaroğlu artık öğrenci yurdu yapmayı düşündüğünü açıkladı.

İşte o paylaşımlar: “Erdoğan demeç veriyor, yüzünde sevginin zerresi yok. Halkından nefret eden bir figür… Tutamıyor kendisini, günlük 22 Lira’ya karşılık gelecek şekilde, aylık 650 Lira olan bursları ile ilgili öğrencilere “Elinize dizinize dursun ya!” diyor. Kime diyor? Ülkemizin evlatlarına…

Erdoğan, bu ülkenin evlatlarıyla, azarlar gibi konuşamazsın. Sen onlara hizmet etmek için oradasın. İşini düzgün yap!Erdoğan, üstelik sen kimseye bir şey de vermiyorsun. Ülkenin anne-babalarının, evlatlarımıza burs olsun diye ödediği vergileri, kendine Saray yapmak için harcıyorsun. Kalan da yetmediği için, evlatlarımız burssuz, yurtsuz kalıyor.

Bugüne kadar sarayını üniversite yapmayı düşünüyordum. Artık yurt yapmayı da düşüneceğim! Gençlerden çalınan her şeyi, onlara geri vereceğim. Senin yanlışlarını, israfını telafi edeceğim. Erdoğan, küfür kıyameti bırak; birazcık cesaretin varsa, çık er meydanına. Seçimden ne zamana kadar kaçacaksın ki!

Editör notu : 8 9 Seçim kaybeden Bay Kemal her defasında şu seçimi kaybedersem istifa edeceğim derdin hala o koltukta tek adam oldun duruyorsun.Külliye’yi yurt yapacağım diyorsun.Öğrenci bursları yok diyorsun.Devletin öğrencilere verdiği bursları mahkeme kararı ile iptal ettiren yine sizsiniz. Bu arada Devleti Kahvehaneden mi yöneteceksin ? Bakın burası çok önemli Amerikada hiç bir muhalefet Beyaz sarayı yıkacağım demez.Beaz sarayı yurt yapacağım demez. Ama biz muhalefet sırf laf olsun torba olsun nasıl olsa biz ne desek sorgulamayan yüzde 20 kitle var arkamızdan gelir misali akıllarına gelen herşeyi sallıyorlar..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir