kuru soğan

Soğanların yemekler haricinde de mucizeler yarattığını biliyor muydunuz? Daha önce hiç aklıma gelmezdi ancak soğan si’vrisinek ı!sırıklarının a’cısını geçirmekten a’teş düşürmeye kadar yönlerden vücudumuza katkı sağlıyor.

Aşağıdaki listeden soğanın sağlığımıza olan katkısını kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Sizi de sivriler çok mu ı’sırır? Soğan, s’ivrisinek ı’sırıklarının neden olduğunu a’cıyı geçiriyor. Soğanı k’esin ve si’vrisineğin ı’sırdığı yere uygulayın.

Kısa bir süre sonra a’cı sızı kalmayacak. Kulak Ağrısını geçirici etkisi Soğanın kulak ağrısını geçirdiğine dair bir söylenti var. Soğanı parçalayın ve çok derine olmayacak şekilde kulağınızın içerisine koyun.

Sonucu kendiniz görün! Soğuk Algınlığına birebir Taze soğanlar bakterileri yok ederek soğuk algınlığına karşı önlem olarak kullanılabilirler. Soğanı bir tabağın içerisine doğrayın ve yatağınızın hemen yanına koyun.

Sabah çok daha iyi hissedeceksiniz. A’teşi düşürücü etkisi: Kulağa garip geliyor ancak bir diğer ipucu da uyumadan önce çorabınızın içine soğan koymak. Tıpkı soğuk algınlığında olduğu gibi soğan bu kez grip ya da a’teşi geçiriyor.

Ertesi gün uyandığınızda çok daha iyi hissedeceksiniz. Kan Şekerini dengeliyor Livestrong.com’da yazılanlara göre, soğanda protein, lif, krom, C vitamini ve flavanoid bulunuyor. Her gün soğan yerseniz, kolesterolünüz düşüyor ve kan şekeri seviyeniz dengeleniyor. sağlıklı günler dileriz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir