Ne karşılığında

Türkiye S’avunma sanayisinde dev adımlar atmaya devam ettikçe kolay yolsan zengin olmak için vatana i’hanet eden h’ainlerde her geçen gün daha da çoğalıyor çok g’izli projelerimizi az miktarlara yabancı i’stikbaratlara ve yabancı s’avunma sanayi kuruluşlarına satan h’ainler bir bir yakalanıyor S’avunma Sanayi Başkanlığı’nda proje müdürü olarak görev yapan köstebek Yusuf Hakan Özbilgin’in, tatil karşılığında kurumdaki ihale bilgilerini yabancı bir şirkete sattığı ortaya çıktı.

SADECE 1 TATİL İÇİN BİLE VATANA İ’HANET ETMİŞ

S’avunma Sanayi Başkanlığında proje müdürü olan Yusuf Hakan Özbilgin’in, S’avunma Sanayii’ndeki ihale bilgilerini yabancı şirkete aktardığı belirlenmişti. Özbilgin’in, kritik p’rojelerin bilgilerini ne karşılığında aktardığı da ortaya çıktı.

S’avunma Sanayii Başkanlığı’ndaki kritik p’rojelerin i’hale bilgilerini yabancı firmalara sızdıran ve hakkında 35 yıla kadar h’apis istemiyle dava açılan eski proje müdürü Yusuf Hakan Özbilgin’in, Mustafa Sırrı Akın ve Emre Özlük’ün istekleri doğrultusunda kendilerine bilgi verdiği değerlendirilmesi yapıldı.

Uzak Doğu’ya gitmek istiyor deseydin”

Tape kayıt tutanaklarının girdiği dosyada Özbilgin’in, Akın’ın şirketi lehine S’avunma Sanayii Başkanlığı’ndaki işlere müdahil olduğundan ve işlerini takip ettiğinden dolayı karşılığında da maddi menfaat temin etmek için “Uzak Doğu’ya gitmek istiyor deseydin” şeklinde konuşmalar yaptığı kaydedildi.

Akın’ın masraflarını karşılamak üzere kendisini gezi amaçlı yurtdışına göndermesini Emre Özlük’ten talep ettiği, kahvaltı, yemek ve alkol gibi isteklerde bulunarak Özbilgin’in kendisine maddi menfaat temin ettiği değerlendirilmesi yapıldı sosyal medyada çıkan bu i’hanet haberlerine tepki yağdı vatandaşlar kritik bilgileri sızdıran kişilerin i’damını istedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir