operasyon önlendi

TRT 1 ekranlarında her pazar yayınlanan Teşkilat dizisinin 10. bölümü ekrana geldi. Teşkilat’ın son bölümünde; Ekibin Türkiye’ye dönüşünün ardından Suriye’de bulunan Türk konvoyuna yapılan s’al’dırı sonrası Ankara harekete geçer.

Suriye’deki Türk askerlerinin ve hava sahasının korunması için son teknoloji ürünü KORAL sistemlerinin bölgeye sevk edilmesine karar verilir.

KORAL sistemlerini taşıyan kargo uçağıyla birlikte Suriye’ye ulaşır ve havalimanında kurdukları düzenekle Fadi’nin muhasebecisini dinlemeye başlar. Dinledikleri konuşmalardan Fadi’nin Suriye’ye geleceğini öğrenirler. Muhasebecinin bir zaafını tespit eden ekip, Fadi’yi ortadan kaldırmak üzere zekice bir oyun kurar.

 

Fadi’nin Suriye’ye geliş amacının da KORAL sistemlerini etkisiz hale getirmek olduğu ortaya çıkar. Türk üssüne yapılacak yeni bir s’al’dırının istihbaratı ekibi zorlu bir tercih yapmak zorunda bırakacaktır…

ÜÇ HARFLİLERİN SON ANDA ÖNLEDİ

Teşkilat ekibinin sınırötesindeki operasyonunda ekip sıkıştığında Üç harfliler olarak bilinen Jandarma Özel Harekat yardıma geliyor. Sahne nefesleri kesti. Başarıyla operasyonun hakkını veriyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir