ortalık karıştı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in kendisi hakkındaki ifadelerine sert sözlerle karşılık verdi. Bakan Soylu açıklamasında, ” İddianı, iftiranı her şeyi açığa çıkması için yargıya taşıyorum. Ben adalete teslimim. Sen de op*erasyon f*aresi gibi kaçma, ülkene gel adalete teslim ol” ifadelerine yer verdi. Sedat Peker, yayınladığı son videoda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında çeşitli iddialar ortaya attı. Çok geçmeden Bakan Soylu’dan Peker’in iddialarına yanıt geldi.Konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama metni yayınlayan Bakan Soylu, Sedat Peker için ” İddianı, iftiranı her şeyi açığa çıkması için yargıya taşıyorum.

Ben adalete teslimim. Sen de operasyon faresi gibi kaçma, ülkene gel adalete teslim ol” ifadelerini kullandı.İşte Bakan Soylu’nun yaptığı açıklama;Aylardır bu senaryonun bu noktaya geleceğini bekliyordum..

Birilerinin elinde operasyon elemanı olan mafya pis*liği, yıllarca bu ülkede tehdit ve şantajla pekçok insanın canını acıttı.  “CESARET ALDIĞIN BİR YERLER VAR” Elbette ki cesaret aldığın bir yerler vardır. Tüm iftira ve ithamlarına mal bulmuş mağribi gibi sarılan ve “şereflice” siyaset malzemesi haline getiren; nasıl olsa Kemal Kılıçdaroğlu gibi ağabeyin var. Nasıl olsa Meral Akşener gibi ablan var. Nasıl olsa Ali Babacan gibi kardeşin var. Nasıl olsa Ahmet Davutoğlu gibi hocan var. Nasıl olsa Birgün gibi gazeten var. Nasıl olsa Cumhuriyet gibi gazeten var. Nasıl olsa Sözcü gibi yayın organın var. Nasıl olsa FETÖ’nün sosyal medya ağı var. Nasıl olsa HDPPKK’nın tam desteği var. Nasıl olsa bu tiyatroya günlerdir aval aval bakan, her şeye konuşup laf söyleyen ama hala Türkiye’nin eski Türkiye olmadığını anlamayan, şimdi susan ödlekler var.

“LİDERİMİZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A MİNNETTARIM” Hükümetlerimiz ve partimiz terö*rd*en uyu*şturu*cu*ya kadar pek çok s*uç kaynağında Cumhuriyet tarihimizin en başarılı sonuçlarını üretti. Ancak, başından itibaren en en başarılı olduğu alan, mafyadan bu ülkeyi ve milleti kurtarmaktır. Onun için Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a minnettarım. Mafya pis*liklerine ve onların p*is oyunlarına müsaade etmediği için.

“SENİN GİBİ KAL*LEŞLER*LE YÜZLEŞE YÜZLEŞE TÜRKİYE BU NOKTAYA GELDİ”

İddiana, iftirana gelince… Senin gibi ka*lleş*lerle ve müptezellerle yüzleşe yüzleşe Türkiye bu noktaya geldi. Üzerime düşeni alıyor ve yüzleşiyorum. İstanbul ve Bursa mahkemelerinde iki dosyan var. İstanbul’daki dosyanın başlangıcını bilmiyorum. Ancak dosyanın yeniden hareketlenmesi ve operasyona dönmesinde bizatihi katkım var. Bursa’daki dosya ise bir kişinin şahsıma şikayeti ile baştan sona benim takibim. Hayatının bir noktasında benimle temasın var ve bu ispatlanırsa Aziz milletimizin gözü önünde idam dahil her türlü cezaya, aşağılanmaya razıyım.

“ALLAH’A HAMDOLSUN MAFYAYA HAYAT HAKKI TANIMADIK” Bayram günü bu müptezellikle kendilerini meşgul ettiğim için Aziz Milletim beni bağışlasın. Çünkü beni tanıyanlar ve birlikte çalışanlar bilir ki mafyadan nefret ederim. Beş yıla yakın İçişleri Bakanlığı dönemimde mesai arkadaşlarıma bu konuda hangi talimatları verdiğim, nasıl tavizsiz olduğum, yerel, bölgesel ve ulusal yüzlerce çetenin çökertilmesi sonucu ile açıktır. Allah’a hamdolsun olsun mafyaya hayat hakkı tanımadık. Böyle bir ihmali, devletime ve milletime ihanet sayarım. Bedeli ne olursa olsun terörle, u*yuş*turu*cu ile, org*anize su*ç çeteleri ile ve tüm s*uç unsurları ile mücadelemiz kökünü kazıyana kadar devam edecektir. Aziz milletimize saygılarımla.Not: Bu süreçte “belki dil sürçmesidir” diye hala tekzibini beklediğim cümle, “Biz olmasa idik oraya mafya çökecekti” cümlesidir. İnşallah saygısız gazetecinin çarpıtmasıdır. Benim devletim Libya’ya ve Karabağ’a çökülmesine fırsat vermedi. Kıytırık bir marinaya mafya bozuntularının çökmesine fırsat vermez. Türkiye eski Türkiye değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir