saatler değişecek

Sokağa Çıkma Yasağı Saatleri Değişiyor.. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bayram sonrası kontrollü normalleşme dönemine geçileceğini açıklamasından sonra 17 Mayıs’tan itibaren nasıl bir sürece girileceği konusu gündem oldu. Türkiye’nin normalleşme planıyla ilgili tüm merak edilenler ve 3 aşamalı normalleşme planı..

3 AŞAMALI KONTROLLÜ NORMALLEŞME PLANI 2021 Son dakika habere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü kontrollü normalleşme takviminin açıklanacağını belirtti. NORMALLEŞMENİN BİRİNCİ AŞAMASI -17 Mayıs Pazartesi sonrası uygulanacak planlamada ilk etapta kafeler, restoranlar ve lokantalar açılıyor ama saat 20.00’ye kadar… -Sokağa çıkma kısıtlaması artık 19.00’da değil eskisi gibi 21.00’den sonra olacak.

Cumartesi günleri ise sokağa çıkma kısıtlaması kaldırılacak. İlk etapta sokağa çıkma kısıtlamasının pazar günü sürmesi bekleniyor. -Eğitim içinse kötü haber var. Kulislere göre bu sene okullar açılmayacak, yani uzaktan eğitim devam edecek. Her şey yolunda giderse okulların en erken Eylül, Ekim döneminde eğitime başlaması bekleniyor.

NORMALLEŞMENİN İKİNCİ AŞAMASI -Planlamanın ikinci aşamasındaki belirlenen tarih ise 31 Mayıs. İkinci aşama adımlarının bu tarihte başlaması bekleniyor. -Bu dönemde kafe, restoran, lokanta gibi iş yerleri 22.00’de kapanmaya başlanacak ancak kapalı alanlar kullanılamayacak. Dışarısı ise yüzde 50 oranla kullanıma açık olacak. -Daha küçük işletmeler, kahvehane ve çay ocağı gibi yerler için valilik üzerinden izin çıkarılacak. Örnek olarak kapınızın önüne masa atarak çalışın denilebilecek. Bu dönem pazar günü de sokağa çıkma kısıtlaması da olmayacak.

NORMALLEŞMENİN ÜÇÜNCÜ AŞAMASI -Üçüncü aşama için işaret edilen tarih temmuz ayı, hayat neredeyse normale dönecek. Düğünler belirli kısıtlamalarla yapılabilecek. -Kafe ve restoran gibi yerler ise 23.45’e kadar açık olacak ama yine de kapalı alanlar kullanılamayacak. Dışarısı ise yüzde 50 oranda kullanılabilecek. -Nargileciler ve gece kulüplerinin ise açılması beklenmiyor. KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN? Kabine Toplantısı, daha önce yapılmış olan açıklamaya göre 2 haftada bir gerçekleşiyordu. En son 26 Nisan Pazartesi günü gerçekleşen kabine toplantısının 17 Mayıs 2021 tarihinde yapılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir