sağanak

Meteoroloji’den son dakika uyarı haberleri geliyor. Çok kuvvetli geliyor. Birçok ili kapsıyor. Sarı ve turuncu kodlu uyarılar yapılıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; Ordu, Giresun, Rize, Trabzon ve Artvin için turuncu kodlu uyarı yapılırken; Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Kars ve Ardahan için sarı kodlu uyarı yapıldı. Ayrıca birçok il için sağanak yağış uyarısı yapılıyor. Meteoroloji’den son dakika açıklaması geldi! Çok kuvvetli geliyor.

Çok sayıda ilde kuvvetli sağanak etkili olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Batı Karadeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Bolu, Karabük, K. Maraş çevreleri ile Van’ın doğu kesimlerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda kuvvetli, bugün akşam saatlerinden itibaren Rize’de, yarın (Cumartesi) ilk saatlerden itibaren Ordu, Giresun, Trabzon ile kuzey kesimleri başta olmak üzere Artvin çevrelerinde yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2),Rize ile Artvin’in kuzey kesimlerinde yer yer aşırı (100 kg üzeri) olması bekleniyor.

BİRÇOK İL İÇİN SARI VE TURUNCU KODLU UYARI MeteoUyarı sisteminde ise çok sayıda il için sarı ve turuncu kodlu uyarı yapıldı.Ordu, Giresun, Rize, Trabzon ve Artvin için turuncu kodlu uyarı yapılırken; Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Kars ve Ardahan için sarı kodlu uyarı yapıldı. MARMARA Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın gece saatlerinden itibaren güneybatı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. ÇANAKKALE 24°C, 31°C Parçalı bulutlu İSTANBUL 22°C, 29°C Parçalı bulutlu KIRKLARELİ 18°C, 30°C Parçalı bulutlu KOCAELİ 19°C, 31°C Parçalı bulutlu

EGE Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. A.KARAHİSAR 13°C, 27°C Parçalı ve az bulutlu İZMİR 24°C, 33°C Az bulutlu ve açık MANİSA 22°C, 34°C Az bulutlu ve açık MUĞLA 21°C, 34°C Az bulutlu ve açıkAKDENİZ Az bulutlu ve açık, iç ve doğu kesimlerinin yer yer parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın öğle saatlerinden sonra Kahramanmaraş çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 23°C, 37°C Parçalı bulutlu ANTALYA 28°C, 38°C Az bulutlu ve açık BURDUR 17°C, 32°C Parçalı ve az bulutlu HATAY 25°C, 35°C Parçalı ve az bulutlu İÇ ANADOLU Parçalı, yarın doğusunun yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Sivas ve Kayseri çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA 15°C, 29°C Parçalı bulutlu ESKİŞEHİR 14°C, 27°C Parçalı bulutlu KONYA 19°C, 27°C Parçalı ve az bulutlu SİVAS 13°C, 22°C Parçalı, zamanla çok bulutlu, bu akşam saatlerinden doğusu, yarın il geneli yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıBATI KARADENİZ Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Bartın ile Kastamonu kıyıları yarın bölgenin kıyı kesimleri ile öğle saatlerinden sonra Bolu ve Karabük çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU 11°C, 25°C Parçalı, yarın çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak yağışlı DÜZCE 15°C, 29°C Parçalı, yarın çok bulutlu ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı SİNOP 21°C, 27°C Parçalı, yarın çok bulutlu ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı ZONGULDAK 19°C, 27°C Parçalı, yarın çok bulutlu ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Doğu Karadeniz ile gece saatlerinden itibaren Çorum hariç bölge genelinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam ve gece saatlerinde Rize ile Artvin çevrelerinde, yarın Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevrelerinde kuvvetli, ilk saatlerden itibaren Ordu, Giresun, Trabzon ile kuzey kesimleri başta olmak üzere Artvin çevrelerinde yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2),yarın zamanla Rize ile Artvin’in kuzey kesimlerinde yer yer aşırı (100 kg üzeri)olması bekleniyor.

AMASYA 16°C, 25°C Parçalı ve çok bulutlu, yarın yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı RİZE 21°C, 26°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği ediliyor. Yağışların, yerel olarak kuvvetli ve çok kuvvetli olması bekleniyor. SAMSUN 22°C, 26°C Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yarın doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. TRABZON 22°C, 25°C Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği ediliyor. Yağışların yarın yer yer kuvvetli ve çok kuvvetli olması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir