şirkete yasak

S’igara şirketlerine büyük d’arbe! Yasak geliyor! Dünyanın en büyük si’gara şirketlerine sahip olan ABD’de, Joe Biden yönetimi si’garaya karşı hamleye hazırlanıyor. İddialara göre s’igara şirketlerine s’avaş başlatan Biden, büyük yasaklar getirecek. Ocak ayında göreve başlayan Joe Biden’a yakın kaynaklar, Wall Street Journal’a konuşarak ABD Başkanı’nın yeni planlarını ve projelerini anlattı.

BIDEN S’İGARAYA KARŞI S’AVAŞ AÇTI İsmini açıklamayan kaynaklar, Biden’ın s’igara üreticileri ve s’igara şirketlerine karşı s’avaş hazırlığı içerisinde olduklarını söyledi. Yetkililer Biden’ın ABD’de satılan bütün s’igaralardaki n’ikotin seviyesini düşürmek istediğini söyledi. Biden’ın bu sayede s’igaralara olan bağımlılığı azaltmayı hedeflediği belirtildi.

Sözcü’de yer alan habere göre öte yandan ABD yönetiminin ülkede çok sık tüketilen mentollü s’igaralara da yasak getirmeyi planladığı kaydedildi. Biden yönetiminin ya mentol yasağı ya da n’ikotin seviyesinin azaltılmasını gündeme alacağı belirtilirken gazeteye konuşan kaynaklar bu iki yasağın da aynı anda yürürlüğe girebileceğini dile getirdi.

Yeni Zelanda da geçen hafta s’igaralarda n’ikotin seviyesinin düşürülmesine karar vermiş ve resmi s’igara içme yaşını yükseltmişti. ABD Gıda ve İlaç Ajansı’na göre n’ikotin tek başına kanser, kalp rahatsızlığı ya da akciğer hastalığına sebep olmazken her yıl 480.000 insanın ö’ldüğü si’garaya bağımlılığı artırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir