sondakka kararı

Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı arasında 2023 seçimleri öncesinde büyük rekabet var.AK Parti ile MHP, yapılan hizmetleri anlatarak millete ulaşmayı hedeflerken Millet İttifakı’nda,

koltuk paylaşım hesapları nedeniyle k’rizler patlak vardı.CHP ile İyi Parti’nin adaylık k’rizinin üzerine HDP’nin de bakanlık istiyor olması, iplerin gerilmesine neden oldu.

Bu süreçte Saadet Partisi’nin de durumu k’ritik. Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün, partinin gelecek planlarında Cumhur İttifakı’na yer vermesi, Saadet Partisi tabanında da t’artışmaları başlatmıştı.

Her fırsatta Cumhur İttifakı’na karşı olduğunu dile getiren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da son yaptığı açıklamada, bu fikrinden dönebileceğinin sinyalini verdi. Sözcü gazetesinden Ruhat Mengi’ye konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Karamollaoğlu, Millet İttifakı’ndan kopup Cumhur İttifakı’na geçmek için şartlarını sıraladı.

“Y’ANLIŞLARINDAN DÖNERLERSE AK PARTİ İLE İTTİFAK YAPABİLİRİM”

Karamollaoğlu, “Bugüne kadar bizim itiraz ettiğimiz bütün h’ukuksuzlukları ortadan kaldırır, yanlışlarından dönerlerse AK Parti ile ittifak yapabilirim. Dediğim gibi, bunlardan birisinin olması lazım.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir