taneyle domates

Tarım Bakanlığı aracılığıyla Toprak Mahsülleri Ofisinin Çiftçinin elindeki kalan patatesleri alan ve ihtiyaç sahiplerine vermeye hazırlanırken yapay bir gündem ile bu hazırlığı gölgelemeye çalışanlar ortaya domates ile çıktı. Akşam saatlerinde tane tane ambalajlanan domateslerin zincir marketlerde satılıyor algısı oluşturulmaya çalışıldı. Konu sosyal medyanın gündemine oturdu.

KOÇ’UN MİGROSUNDA ORTAYA ÇIKTI

Koç grubuna ait zincir market Migros’ta çekilen bir fotoğraf ülkenin gündemine oturdu. Domateslerin tek tek streçe sarılarak satılması akıllara ‘adamlar Avrupa’da domatesi taneyle alıyorlar’ sözlerini getirdi.

BEDAVA PATATESİ GÖLGELEMEK İSTEDİLER

Hükümetin ihtiyaç sahiplerine patates dağıtmaya başlayacağı dönemde tekli satılan domates algısına CHP hemen atladı.

Fotoğrafın kısa sürede yayılmasının ardından AK Parti’ye yakın gazeteci ve sosyal medya fenomenlerinde ise fotoğraf için ‘operasyon’ yorumu geldi. Migros’un Koç grubuna ait olmasını referans gösteren hükümet taraftarları, ‘bedava patates-soğan’ hamlesinden sonra hükümetin icraatlarını karalamak için böyle bir fotoğraf çekildiğini savunuyor.

Migros’tan konu ile ilgili açıklama geldi. Söz konusu domateslerin ‘özel’ bir ürün olduğu belirtilen açıklamada pandemi önlemlerine de dikkat çekildi.

Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Haller Müdürlüğü’nün 9 Nisan tarihli hal fiyatları bülteninde ise tekli olarak satışa çıkan pembe domatesin kilogramı fiyatı en düşük 7 en yüksek ise 14 TL olarak belirtilmesine rağmen Migros’un durumu dikkate almaması, İBB’nin ise denetimi eksik yaptığı da iddia edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir