tanıttık

Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’yi şa’ha kaldıracak bir müjde daha verdi Bozdoğan F’üze’si’nin 2021 yılında yapılacak testlerin ardından Kahraman O’rdum’uzun envanterine gireceğini açıkladı Başkan Erdoğan dünyada A’ske’ri harcamaları yüz milyarlarca dolar seviyesinde olan Birleşik Devletler Çin ve bunun gibi sadece 9 ülkenin ürettiği havadan havaya f’üzemiz, Milli Muharip U’çağımıza ve F16 s’avaş uçaklarımıza monte edilecek.’ dedi.

TÜRKİYE 9 ÜLKEDEN BİRİ OLUYOR AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda konuşan Başkan Erdoğan, yerli ve milli f’üzemiz Bozdoğan’ın müjdesini verdi.

Projenin ayrıntılarını anlatan Başkan Erdoğan, “2020’de test atışlarının ardından T’SK envanterine girecek” ifadelerini kullandı.Başkan Erdoğan’ın s’avunma sanayiindeki önemli gelişmelerin ayrıntılarını anlattığı açıklamaları şu şekilde:Son olarak, s’avunma sanayimiz için önemli bazı gelişmeleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Biliyorsunuz, son 5-6 yıldır, Batılı ülkeler giderek de artan bir şekilde ülkemize karşı artık inkarı mümkün olmayan boyuta ulaşan bir s’avunma sanayi a’mbargosu uyguluyor.

Öyle ki işi, bırakınız yeni anlaşmaları, önceden alınmış lisansların iptaline kadar vardırdılar. Daha açık bir ifadeyle Türkiye, örneğine ancak s’avaş durumunda rastlanabilecek sertlikte bir a’mbargoyla karşı karşıyadır.

Özellikle Suriye’deki son h’arekatlarımızdan ve Doğu Akdeniz’deki gelişmelerin ardından bu uygulama daha da sertleşti. Ancak, hamdolsun savunma sanayimiz tüm bu kuşatmaları etkisiz hale getirebilecek kabiliyete ulaşmıştır dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir